Reklama

Reklama

Liga NFL. Szóste zwycięstwo Raiders, sześć punktów Janikowskiego

Zespół Oakland Raiders odniósł szóste zwycięstwo w obecnym sezonie ligi futbolu amerykańskiego NFL. W niedzielę na wyjeździe pokonał po dogrywce Tampa Bay Buccaneers 30:24. Polski kicker (kopacz) Sebastian Janikowski zdobył dla gości sześć punktów.

Janikowski uzyskał trzy punkty po uderzeniu z 31 jardów, zaś kolejne trzy zapisał z podwyższeń po przyłożeniach kolegów. Mógł być bohaterem drużyny, ale nie trafił z 50 jardów tuż przed końcem regulaminowego czasu gry. W dogrywce natomiast pomylił się z 52 jardów. Do pochodzącego z Wałbrzycha zawodnika należy rekord ligi w celnych kopnięciach z co najmniej 50 jardów (55 trafień).

Goście robili wiele, by tego meczu nie wygrać. Nałożono na nich aż 23 kary - to absolutny rekord NFL. Zwycięstwo zawdzięczają swojemu rozgrywającemu. Derek Carr podał piłkę na łączną odległość 513 jardów. Żaden quarterback Raiders nie osiągnął wcześniej takiego wyniku. Natomiast na liście wszech czasów daje mu to 10. miejsce.

Reklama

Raiders z bilansem gier 6-2 są na czele tabeli dywizji AFC West. Do końca sezonu zasadniczego zespół Polaka rozegra jeszcze osiem spotkań. Za tydzień podejmie aktualnych mistrzów - Denver Broncos.

Drużyna z Oakland ostatni raz do fazy play off awansowała aż 14 lat temu. Od tamtego czasu w żadnym sezonie nie udało jej się mieć na koncie więcej zwycięstw niż porażek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy