Reklama

Reklama

Liga NFL może w tym roku nie wystartować

Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA Anthony Fauci przestrzegł, że z powodu pandemii koronawirusa tej jesieni może nie wystartować liga futbolu amerykańskiego NFL. - Chyba że odizolujemy zawodników i będziemy ich codziennie testować - dodał.

Początek sezonu jest planowany na 10 września, natomiast Super Bowl ma się odbyć 7 lutego 2021 roku.

- O ile zawodnicy nie będą "w bańce" - odizolowani od społeczeństwa i testowani prawie każdego dnia - trudno będzie zobaczyć futbol tej jesieni. Jeśli nadejdzie druga fala (pandemii - red.) - co jest możliwe, a sytuację może pogorszyć sezon na grypę - futbolu może w tym roku nie być - podkreślił Fauci na antenie telewizji CNN.

Koronawirus na razie nie skomplikował szczególnie kalendarza NFL. Doprowadził jedynie do tego, że w kwietniu nie odbyła się ceremonia draftu. Zamiast tego przeprowadzono go zdalnie przez internet.

Reklama

Nie znaczy to jednak, że w tym środowisku nie było żadnych przypadków zakażenia COVID-19. Według amerykańskich mediów, wśród chorych są m.in. Ezekiel Elliot z Dallas Cowboys czy Kareem Jackson z Denver Broncos. Na razie zamknięte są wszystkie ośrodki treningowe, a ponownie dostępne dla zawodników mają być od 22 lipca.

mm/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje