Liga Mistrzów. Wyniki kwalifikacji

Piłkarze Piasta Gliwice przegrali na swoim stadionie z BATE Borysów 1-2 (1-0) w rewanżowym meczu 1. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów i odpadli z rywalizacji. W pierwszym meczu na Białorusi był remis 1-1.

W tej sytuacji Piast na pocieszenie zagra w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy, gdzie jego rywalem będzie FK Ryga.

Dotychczas tylko dwa polskie kluby dotarły do fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek - dwukrotnie Legia Warszawa (1995, 2016), a raz Widzew Łódź (1996).

Łudogorec Razgrad przegrał u siebie z Ferencvarosem Budapeszt 2-3 (w pierwszym meczu 1-2) i odpadł z rozgrywek. W 29. minucie rzutu karnego dla bułgarskiego zespołu nie wykorzystał Jakub Świerczok (zszedł z boiska po pierwszej połowie). Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał Jacek Góralski.

Wyniki i program meczów rewanżowych 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (gwiazdka oznacza awans):

17 lipca, środa

*Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Partizani Tirana (Albania)     2-0 (0-0); pierwszy mecz - 0-0

FK Ryga (Łotwa) - *Dundalk FC (Irlandia)                       0-0 po dogrywce, 4-5 karne; 0-0

*AIK Sztokholm (Szwecja) - Ararat-Armenia Erywań (Armenia)     3-1 (0-0); 1-2

*Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Linfield FC (Irlandia Płn.)  4-0 (1-0); 2-0

Łudogorec Razgrad (Bułgaria) - *Ferencvaros Budapeszt (Węgry)  2-3 (1-2); 1-2

*CFR Cluj (Rumunia) - FK Astana (Kazachstan)                   3-1 (2-1); 0-1

Piast Gliwice - *BATE Borysów (Białoruś)                       1-2 (1-0); 1-1

*Sutjeska Niksic (Czarnogóra) - Slovan Bratysława (Słowacja)   1-1 (1-1, 0-0), karne 3-2; 1-1

*NK Maribor (Słowenia) - Valur Reykjavik (Islandia)            2-0 (2-0); 3-0

*Celtic Glasgow (Szkocja) - FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) 2-1 (1-0); 3-1