Liga Mistrzów: Wielki Bayern w wielkim finale

Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na własnym stadionie Real Madryt 2:1 i awansowali do finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. 23 maja, na stadionie San Siro w Mediolanie, Bawarczycy zagrają o miano najlepszej klubowej jedenastki z Valencią.

Świetna taktyka Ottmara Hitzfelda oraz żelazna kondycja niemieckich piłkarzy na mecz z Realem, sprawiła, że piłkarze z Madrytu nie potrafili rozwinąć skrzydeł, przyjmując styl gry Bayernu.

Rewanżowe spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji. Już w 7. minucie Elber strzałem głową zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Było to szóste trafienie Brazylijczyka w tegorocznej edycji Champions League. Dziesięć minut później wyrównał Figo, ale jeszcze przed przerwą Jeremies wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Ostatni raz Bayern grał w finale Ligi Mistrzów w sezonie 1998/99 i przegrał po dramatycznym meczu z Manchesterem United 1:2, tracąc bramki w ostatnich minutach spotkania. Bawarczycy będą mieli szansę rewanżu, ale na drodze do upragnionego zwycięstwa w Champions League muszą pokonać Valencię. Ostatni raz Bayern zdobył Puchar Europy w 1976 roku.