Liga Mistrzów: Vive Targi - RK Gorenje Velenje 23:21

W pierwszym spotkaniu Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Targi Kielce wygrali z mistrzem Słowenii RK Gorenje Velenje 23:21 (9:13).

Pierwszy mecz piłkarzy Vive Kielce w Lidze Mistrzów zakończył się sukcesem okupionym sporym wysiłkiem, nerwami i dramatycznym finiszem. Kielczanie mieli swego króla na parkiecie, Henrika Knudsena, który z każdej pozycji trafiał do bramki.

Na początku meczu skuteczniejsi byli goście. Prowadzili kilkoma bramkami, a kielczanie musieli odrabiać straty. Przy wyrównanym poziomie gry gospodarze nie mieli szans na objęcie zdecydowanego prowadzenia. Pierwszą połowę wygrali Słoweńcy 13:9.

Po przerwie niewiele się zmieniło, piłkarze Vive wciąż gonili gości. Dopiero w 50. minucie

Knudsen z karnego doprowadził do remisu 19:19, a w 55 minucie Witalij Nat uzyskał pierwsze prowadzenie 20:19. W końcówce Knudsen zdobył dwie bramki, doprowadzając do stanu 22:21.

Na 26 sekund przed końcem trener Bogdan Wenta wziął czas, aby uzgodnić co mają zrobić piłkarze pod bramką gości. Kielczanie stracili jednak piłkę, goście wycofali bramkarza, ale także zgubili piłkę, którą przejął Rastko Stojkovic i rzucił do pustej bramki Gorenje.

Kolejny mecz Ligi Mistrzów kielczanie rozegrają w czwartek w Karlsruhe z Rhein-Neckar Loewen.

Vive Targi Kielce - RK Gorenje Velenje 23:21 (9:13)

Vive Targi: Marcus Cleverly, Marek Skubiszewski - Mariusz Jurasik , Paweł Podsiadło 1, Patryk Kuchczyński 1, Mateusz Jachlewski, Rastko Stojković 4, Henrik Knudsen 15 oraz Tomasz Rosiński 1, Piotr Grabarczyk, Rafał Gliński, Daniel Żółtak, Bartosz Konitz, Kamil Krieger, Paweł Piwko, Vitalij Nat 1

Najwięcej bramek dla RK Gorenje: Bostjan Kavas 4, Jure Natek 4, Marko Bezjak 3, Adnar Harmandic 3, Ivan Cupic 3.

Kary: Vive 6 min, Gorenje 8 min. Sędziowali: Andriej Gusko i Siarhiej Repkin (Białoruś).