Liga Mistrzów: Henry uciszył Rzym

Hattrick Thierry'ego Henry zapewnił piłkarzom Arsenalu Londyn cenne wyjazdowe zwycięstwo 3:1 w Rzymie w meczu 1. kolejki grupy B drugiej fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Wysoką wygraną zanotowali również piłkarze Interu Mediolan, którzy na St. James' Park rozbili 4:1 Newcastle United.

Na Stadio Olimpico w Rzymie kibice jeszcze dobrze nie dążyli zasiąść na swoich miejscach, a już po sześciu minutach byli świadkami dwóch bramek. W 4 minucie po ładnej indywidualnej akcji Antonio Cassano pokonał, zastępującego w bramce Arsenalu kontuzjowanego Seamana, 26 letniego Egipcjanina Ramiego Shaabana. Odpowiedź "Kanonierów" była natychmiastowa. Po błędzie Panucciego na czystej pozycji znalazł się Thierry Henry i plasowanym strzałem przy słupku nie dał szans interweniującemu Antonioliemu. Roma przeważała, ale piłkarzom Arsena Wengera dopisywało szczęście. W 27 minucie piłkę z linii bramkowej po silnym strzale Tottiego wybił w nieprawdopodobny sposób Pascal Cygan.

Po przerwie tempo spadło, a coraz częściej i groźniej atakowali "Kanonierzy". W 70 minucie niezrozumienie Cafu i Panucciego ponownie wykorzystał Henry. Francuz swoją wspaniałą grę udokumentował pięć minut później. Jego kapitalny strzał z rzutu wolnego wylądował w samym okienku bramki Romy i Arsenal odniósł zasłużone zwycięstwo.

Na Estadio Mestalla kibice Valencii oczekiwali łatwego zwycięstwa swojej drużyny. Osłabieni brakiem kontuzjowanych Killy Gonzaleza i Aimara mistrzowie Hiszpanii nie mogli jednak sforsować szcelnej defensywy Ajaxu Amsterdam. Dodatkowo na dwie minuty przed końcem spotkania Zlatan Ibrahimović zdobył bramkę dla mistrzów Holandii i zanosiło sie na sensację. Remis dla Valencii uratował jednak w ostatniej minucie spotkania Miguel Angulo.

W grupie A pierwszym liderem został Inter Mediolan, który wywiózł 3 punty ze St. James' Park. Zwycięstwo 4:1 przyszło gościom o tyle łatwiej, że już od 6 minuty Newcastle zmuszone było grać w "dziesiątkę", a za uderzenie bez piłki Materazziego z boiska usunięty został Walijczyk Greig Bellamy. Inter nie mógł nie wykorzystać takiej okazji i już do przerwy prowadził 3:0, a bramki zdobywali Morfeo, Almeyda i Crespo. Po przerwie cień nadziei gospodarzem dał gol Solano, trafienie Recoby nie pozostawiło jednak złudzeń, kto zgarnie tego wieczoru całą pulę.

W drugim meczu tej grupy Bayer Leverkusen przegrał z Barceloną 1:2. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty. W 39. minucie Berbatov zdobył prowadzenie dla gospodarzy, druga połowa należała jednak do gości. Już w 48. minucie wyrównał Saviola. W 60. minucie na polu karnym faulowany był Kluivert, rzutu karnego nie wykorzystał jednak Riquelme. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dopiero na 2 minuty przed końcem meczu Marc Overmars. Było to siódme zwycięstwo Barcelony z rzędu w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Zobacz wyniki oraz tabelę grupy A

Zobacz wyniki oraz tabelę grupy B

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Mediolan | Rzym | liga | Liga Mistrzów | henry