Reklama

Reklama

Liga hokeja halowego - Grunwald Poznań po raz 14. mistrzem Polski

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wywalczyli w niedzielę 14. tytuł halowego mistrza Polski. W finale rozegranym w Poznaniu wojskowi pokonali Pomorzanina Toruń 8-6. Brązowy medal wywalczył AZS AWF Poznań.

Przed rokiem w spotkaniu o złoty medal halowych MP Grunwald rozgromił Pomorzanina 13-2, tym razem kibice obejrzeli mecz godny finału. Przez niemal całe spotkanie wynik był "na styku", ale poznaniacy w swoich szeregach mieli Artura Mikułę, który w trudnych momentach brał ciężar gry na swoje barki. To jego gole w drugiej połowie zapewniły wojskowym piąty z rzędu, a 14. w historii mistrzowski tytuł.

"Nie spodziewałem się, że Pomorzanin taki opór nam stawi. Liczyłem, że łatwiej przyjdzie nam to zwycięstwo, tymczasem przez większość meczu grali z nami jak równy z równym. Musieliśmy zostawić sporo zdrowia" - mówił po spotkaniu Mikuła, który po raz kolejny został najskuteczniejszym zawodnikiem sezonu. Snajper mistrzów kraju strzelił 27 bramek (w 10 meczach) i tradycyjnie otrzymał "złotą laskę" Polskiego Związku Hokeja na Trawie i redakcji "Sportu".

Reklama

Trener torunian Andrzej Makowski mimo porażki był zadowolony z postawy swojego zespołu. "Powiedziałem w szatni chłopakom, że sytuacja sprzed roku, gdzie tak wysoko przegraliśmy w finale, nie ma prawa więcej się powtórzyć w historii Pomorzanina. Nie udało się wprawdzie odnieść zwycięstwa, ale cieszymy się z dobrej gry i z tego, że tak wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Jednak mały niedosyt pozostał, bo nie chcieliśmy zadowalać się srebrnym medalem. Dzisiaj naszym celem był złoty medal, niestety zabrakło przysłowiowej kropki nad i" - podsumował szkoleniowiec.

Brązowe medale przypadły hokeistom AZS AWF Poznań, którzy w pojedynku o trzecie miejsce pokonali Stellę Gniezno 9-7.

Najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego został Karol Szyplik (Pomorzanin), a najlepszym bramkarzem wybrano Mariusza Chyłę (Grunwald).

wyniki:

mecz o 3. miejsce

AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 9-7 (5-2)

Bramki: dla AZS AWF - Patryk Bułka - cztery (5, 6-karny, 35-kr. róg, 47), Łukasz Kosmaczewski - trzy (1, 17, 54), Mateusz Hulbój (25), Adrian Krokosz (43-kr. róg); dla Stelli: Marcin Lewartowski - trzy (5, 14-kr. róg, 60-kr. róg), Michał Kasprzyk - trzy (33-kr. róg, 52-kr. róg, 56-kr. róg), Dawid Kowalski (40).

finał

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 8-6 (4-3)

Bramki: dla Grunwaldu - Michał Poltaszewski (13), Artur Mikuła - pięć (16, 33-kr. róg, 52, 55, 58-kr. róg), Tomasz Marcinkowski (26), Paweł Bratkowski (30-kr. róg); dla Pomorzanina - Krystian Makowski (15), Michał Raciniewski (21), Karol Szyplik - cztery (22, 40-kr. róg, 41-kr. róg, 56).

Końcowa klasyfikacja sezonu 2013/14: 1. Grunwald, 2. Pomorzanin. 3. AZS AWF, 4. Stella, 5. ZSMS Poznań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje