Liczna kadra Niemiec na Pekin

435 niemieckich sportowców wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. We wtorek przedstawiciele Niemieckiego Olimpijskiego Związku Sportowego (DOSB) wręczyli w Kienbaum nominacje drugiej, liczącej 231 osób grupie. Wcześniej na olimpijczyków pasowanych zostało 204 osób.

435 niemieckich sportowców wystąpi w  igrzyskach olimpijskich w Pekinie. We wtorek przedstawiciele  Niemieckiego Olimpijskiego Związku Sportowego (DOSB) wręczyli w  Kienbaum nominacje drugiej, liczącej 231 osób grupie. Wcześniej na  olimpijczyków pasowanych zostało 204 osób.

"Jedziemy do Pekinu zrealizować trzy cele: zwyciężać, łączyć wynik z moralnością i wygrać rywalizację w uczciwy sposób" - powiedział na uroczystości prezes DOSB, wiceprzewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, mistrz olimpijski we florecie w turnieju drużynowym w Montrealu Thomas Bach.

Przed czterema laty w Atenach startowało w igrzyskach 452 reprezentantów Niemiec, natomiast w Sydney w 2000 roku 428. W Atenach Niemcy z 48 medalami, 14 złotymi, 16 srebrnymi i 18 brązowymi uplasowali się na szóstym miejscu klasyfikacji medalowej.