Reklama

Reklama

LGP w skokach: Sześciu Polaków w konkursie w Einsiedeln

Sześciu Polaków wystąpi w pierwszej serii niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w szwajcarskim Einsiedeln. Kwalifikacje po skoku na odległość 109,5 m wygrał Austriak Michael Hayboeck.

Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Wank - 111 m, a trzecie Rosjanin Denis Korniłow - 108 m. Z biało-czerwonych najlepiej wypadł Dawid Kubacki, zajmując 14. miejsce - 105,5 m. Na 16. pozycji uplasował się Krzysztof Miętus po lądowaniu na 103 m, tuż za nim znalazł się Piotr Żyła - 105 m.

Najsłabiej skakał Rafał Śliż, który, tak jak na treningach, nie przekroczył granicy 100 m. W kwalifikacjach wylądował na 99,5 m i zajął 39. miejsce.

Reklama

W kwalifikacjach skakał po raz pierwszy w tegorocznej Letniej GP mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann, który po lądowaniu na 107,5 m zastał sklasyfikowany na 15. pozycji.

W grupie zawodników, którzy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, najdalej - na 111,5 m wylądował Norweg Tom Hilde. Nieźle wypadli Polacy - Maciej Kot uzyskał 106,5 m a Kamil Stoch 107 m. Ze startu w serii kwalifikacyjnej zrezygnował lider Letniej Grand Prix Thomas Morgenstern. Austriak był najlepszy w dwóch sobotnich seriach treningowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy