Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: O pierwsze punkty w Hinterzarten

Opromienieni triumfem w sobotnim konkursie drużynowym, polscy skoczkowie narciarscy ze sporymi nadziejami przystąpią w niedzielę do pierwszych indywidualnych zawodów Letniej Grand Prix na igelicie. W niemieckim Hinterzarten wystąpi pięciu "Biało-czerwonych".

Wysoką formę podopieczni trenera Łukasza Kruczka zaprezentowali już piątkowych kwalifikacjach, które wygrał Dawid Kubacki, Krzysztof Miętus był czwarty, a Maciej Kot piąty. Liderem biało-czerwonych będzie jednak triumfator trzech (w 2001, 2004 i 2006 r.) z dotychczasowych 16 edycji cyklu Letniej GP Adam Małysz, który w "drużynówce" oddał dwa najdłuższe skoki.

W Hinterzarten zabraknie natomiast lidera letniego Pucharu Kontynentalnego Kamila Stocha, który w sobotę zmienił stan cywilny.

Reklama

Letnia GP rozgrywana jest od 1994 r. na takich samych zasadach, jak Puchar Świata w zimie. Siedmiokrotnie zdarzyło się, że triumfator tego cyklu sięgnął po Kryształową Kulę.

W programie tegorocznej edycji znajduje się 10 konkursów, w tym dwa w Wiśle (20 i 21 sierpnia), która zastąpiła Zakopane. Finałowe zawody odbędą się 3 października w niemieckim Klingenthal.

Początek pierwszej serii konkursu w Hinterzarten - o godzinie 14.00.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje