Reklama

Reklama

Letnia GP w skokach: Ammann i Małysz w Zakopanem

Lider klasyfikacji generalnej Szwajcar Simon Ammann i wicelider Adam Małysz w sobotę i niedzielę wystartują w Zakopanem w kolejnych konkursach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Do zawodów zgłoszono siedemdziesięciu skoczków z 13 państw.

Na dni konkursów prognoza pogody przewiduje dobre warunki atmosferyczne, bez wiatru i deszczu, który w ubiegłym roku poważnie skomplikował przebieg zawodów. W 2008 roku pierwszy, zaplanowany na piątek konkurs na Wielkiej Krokwi nie został do końca przeprowadzony, aura nie sprzyjała zawodnikom. Serię próbną przerwano z powodu silnego wiatru osiągającego w porywach ponad 5 metrów na sekundę. Po godzinie wiatr się uspokoił i na rozbiegu Wielkiej Krokwi pojawił się jako pierwszy Tomasz Pochwała.

Jednak warunki atmosferyczne bardzo szybko się pogarszały, w pierwszej serii zdążyło wystartować tylko dwunastu skoczków, w tym pięciu Polaków. Po ich skokach jury zmuszone było konkurs przerwać i zawody przenieść na następny dzień.

Reklama

W sobotę pogoda już nie sprawiała niespodzianek, udało się rozegrać dwa konkursy. Oba wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, który kilka miesięcy później triumfował także w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2008/2009.

W tym roku wysoką formę prezentuje Małysz, drugi w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 224 pkt. Prowadzi Ammann - 332 pkt. Szwajcar z czterech rozegranych dotychczas konkursów indywidualnych wygrał trzy, w ostatnim niedzielnym w Einsiedeln był ósmy, a Małysz 11.

Po zawodach w Zakopanem dwa kolejne konkursy LGP odbędą się w japońskiej Hakubie (29-30 sierpnia), sezon 2009 zakończą 3 października zawody w niemieckim Klingenthal.

Program letniej Grand Prix w Zakopanem w sezonie 2009:

piątek, 21 sierpnia:

17.30 - oficjalny trening 19.30 - kwalifikacje

sobota, 22 sierpnia:

19.30 - seria próbna

20.30 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 23 sierpnia:

13.00 - kwalifikacje

14.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL