Reklama

Reklama

Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. 15 medali Polaków w Baku

15 medali - sześć złotych, trzy srebrne i sześć brązowych - wywalczyli reprezentanci Polski w zakończonym w sobotę w Baku 15. Letnim Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF).

W stolicy Azerbejdżanu startowało 101 zawodników z Polski, 52 dziewczęta i 49 chłopców, w wieku 14-18 lat. W rywalizacji udział wzięły ekipy z 49 krajów.

Pierwsze miejsce w tabeli medalowej zajęła Rosja - 66 (28-17-21) przed W. Brytanią - 25 (11-12-2) oraz Turcją - 27 (11-6-10). Polsce przypadła dziewiąta pozycja.

Przed dwoma laty w węgierskim Gyoer biało-czerwoni zdobyli 10 medali (3 złote, 3 srebrne i 4 brązowe) i zajęli 14. lokatę.

W Baku w polskiej ekipie najliczniejszą grupę tworzyli przedstawiciele lekkoatletyki (28 osób), przed zapasami (18), pływaniem (16), koszykówką i judo (po 12), kolarstwem (6), gimnastyką (5) i tenisem (4).

Reklama

Pomysłodawcą Olimpijskich Festiwali Młodzieży Europy (letnich i zimowych) jest były przewodniczący MKOl Jacques Rogge. Impreza miała premierę w roku w 1991 roku w stolicy Belgii Brukseli.

Medale "Biało-Czerwonych":

Złote

Gabriela Andrukonis (lekkoatletyka - rzut oszczepem)

Jędrzej Poczwardowski (lekkoatletyka - bieg na 1500 m)

Eryk Kołodziejczak (Lekkoatletyka - rzut oszczepem)

Mateusz Chowaniec (pływanie - wyścig na 50 m st. dowolnym)

Olimpia Brejza (lekkoatletyka - bieg na 3000 m)

Mateusz Górny, Oliwier Wdowik, Wiktor Gruzd i Patryk Grzegorzewicz (lekkoatletyka - sztafeta szwedzka 100, 200, 300 i 400 m)

Medale otrzymali także biegnący w eliminacjach Maciej Kopeć i Oskar Łucki.

Srebrne

Filip Pieczonka i Olaf Pieczkowski (tenis - gra podwójna)

Patryk Grzegorzewski (lekkoatletyka - bieg na 400 m)

Krzysztof Różnicki (lekkoatletyka - bieg na 800 m)

Brązowe

Paweł Uryniuk (pływanie - wyścig na 100 m st. motylkowym)

Krzysztof Chmielewski (pływanie - wyścig na 200 m st. motylkowym)

Wiktoria Guść (pływanie - wyścig na 200 m st. dowolnym)

Filip Kosiński (pływanie - wyścig na 200 m st. grzbietowym)

Oliwier Wdowik (lekkoatletyka - bieg na 200 m)

Piotr Stolarczyk (zapasy - styl klasyczny - waga 51 kg)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje