Leszek Kuzaj najlepszy w Rajdzie Dolnośląskim

Leszek Kuzaj z pilotem Andrzejem Górskim z Automobilklubu Rzemieślnik, jadący samochodem toyota corolla wrc, zwyciężyli w 14. Zimowym Rajdzie Dolnośląskim, będącym pierwszą imprezą rajdowych mistrzostw Polski. Tegoroczny rajd, zorganizowany przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, liczył 563,73 km, z czego 239,72 km przypadło na 21 odcinków specjalnych.

- W końcu wygrałem ten rajd. Wcześniej jeszcze mi się to nie udało, ale jak mawia stare przysłowie - do trzech razy sztuka. Obiecuję, że wygrałem nie po raz ostatni - stwierdził na mecie zwycięzca rajdu.

Trasa, ze startem i metą w Kłodzku, prowadziła górskimi drogami byłego województwa wałbrzyskiego, m.in. przez Nową Bystrzycę, Młoty, Domaszków, Goworów, Międzylesie, Młynów, Stary Wielisław i Polanicę Górną.

W imprezie zabrakło ubiegłorocznego mistrza kraju Krzysztofa Hołowczyca oraz m.in. Roberta Gryczyńskiego. Główny faworyt do zwycięstwa w Rajdzie Zimowym, Janusz Kulig wycofał się z powodu awarii skrzyni biegów już na pierwszym OS-ie. Wystartowało 65 załóg, natomiast rajd ukończyło 36.