Reklama

Reklama

Leo rozlosował Puchar Polski

W siedzibie stacji nSport odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Remes Pucharu Polski. W roli sierotki wyciągającej kule z nazwami drużyn wystąpił trener naszej reprezentacji - Leo Beenhakker.

Szlagierem ćwierćfinałowych spotkań będzie zapewne rywalizacja Wisły Kraków z Lechem Poznań. Za to piłkarze Legii będą mieli okazję do rewanżu na Stali Sanok. Dwa lata temu trzecioligowcy z Sanoka pokonali warszawski zespół w Pucharze Polski. Obecnie Stal gra też w IV lidze, ale w prawdziwej hierarchii jest to V. Sanoczanie wyeliminowali już Widzewa Łódź i Stal Stalową Wolę.

Reklama

- W najciekawszej parze faworytem jest Lech. Ten zespół aktualnie jest w dobrej formie, ale to nie gwarantuje mu wyeliminowania Wisły za pół roku. Mam nadzieję, że przez to losowanie nie stracę przyjaciół w Krakowie, czy Poznaniu - ocenił Leo.

Dyrektor sportowy Wisły Jacek Bednarz nie obraził się na takie stwierdzenie. - Trener Beenhakker nie musi się obawiać, nadal będzie traktowany przez nas z szacunkiem. Martwi mnie tylko, że na sali tak mało osób w nas wierzy. Postaramy się jednak awansować do półfinału - mówił Bednarz.

Zestaw par ćwierćfinałowych Pucharu Polski

Legia Warszawa - Stal Sanok

Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin

Wisła Kraków - Lech Poznań

Polonia Warszawa - Cracovia

Mecze rozegrane zostaną w przyszłym roku 18 marca i 8 kwietnia. Półfinały zaplanowano na 29 kwietnia i 6 maja, a finał odbędzie się 20 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Dowiedz się więcej na temat: beenhakker | losowanie | Puchar Polski | Puchar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama