Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne MŚ - skład reprezentacji Polski

Czterdzieści osiem osób liczy ostatecznie lekkoatletyczna reprezentacja kraju na 12. mistrzostwa świata w Berlinie (15-23 sierpnia). Do startu w zawodach Polski Związek Lekkiej Atletyki zgłosił 25 zawodniczek i 23 zawodników.

Skład reprezentacji Polski na 12. lekkoatletyczne MŚ w Berlinie (15-23 sierpnia) i najlepsze w tym roku wyniki zawodników:

MĘŻCZYŹNI

100 m

10,21 Dariusz Kuć (AZS AWF Kraków) 31.07 w Bydgoszczy

800 m

1.43,84 Marcin Lewandowski (Ósemka Police) 28.07 w Monaco

1.45,72 Adam Kszczot (RKS Łódź) 17.06 w Ostrawie

3000 m z przeszkodami

8.21,32 Tomasz Szymkowiak (Orkan Września) 17.06 w Ostrawie

110 m ppł

13,46 Artur Noga (KS Warszawianka) 3.07 w Oslo

Reklama

wzwyż

2,31 Grzegorz Sposób (MKS Start Lublin) 2.08 w Bydgoszczy

2,28 Sylwester Bednarek (RKS Łódź) 17.07 w Kownie

tyczka

5,71 Łukasz Michalski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 10.06 w Bydgoszczy

kula

21,95 Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) 30.07 w Sztokholmie

dysk

68,75 Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) 23.05 w Halle

młot

78,93 Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) 24.07 w Nikiti

oszczep

84,85 Adrian Markowski (Osa Zgorzelec) 1.08 w Bydgoszczy

83,52 Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) 14.06 w Berlinie

chód na 20 km

1:22.17 Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków) 18.04 w Zaniemyślu

1:22.23 Artur Brzozowski (Znicz Biłgoraj) 1.08 w Bydgoszczy

chód na 50 km

3:52.16 Rafał Augustyn (AZS AWF Kraków) 28.03 w Dudincach

3:45.47 Grzegorz Sudoł (AZS AWF Kraków) 29.03.2008 w Dudincach

3:46.51 Rafał Fedaczyński (AZS AWF Katowice) 22.08.2008 w Pekinie

4x400 m

Jan Ciepiela (AZS AWF Kraków)

Rafał Wieruszewski (Orkan Środa Wlkp)

Piotr Klimczak (WKS Śląk Wrocław)

Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn)

Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław)

KOBIETY

800 m

1.59,77 Anna Rostkowska (Athletic Jakać Młoda) 17.07 w Paryżu

1500 m

4.02,30 Sylwia Ejdys (WKS Śląsk Wrocław) 28.07 w Monaco

4.04,83 Lidia Chojecka (KS Warszawianka) 10.07 w Rzymie

400 m ppł

54,31 Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) 10.07 w Rzymie

3000 m z przeszkodami

9.34,07 Katarzyna Kowalska (LKS Vectra DGS Włocławek) 25.07 w Londynie

100 m ppł

13,16 Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa) 18.07 w Saragossie

w dal

6,74 Teresa Dobija (AZS Łódź) 1.08 w Bydgoszczy

trójskok

14,04 Małgorzata Trybańska (KS Warszawianka) 2.08 w Bydgoszczy

wzwyż

1,93 Kamila Stepaniuk (KS Podlasie Białystok) 1.08 w Bydgoszczy

tyczka

4,80 Anna Rogowska (SKLA Sopot) 1.08 w Bydgoszczy

4,78 Monika Pyrek (MKL Szczecin) 14.06 w Berlinie

4,46 Joanna Piwowarska (AZS AWF Warszawa) 4.07 w Madrycie

dysk

63,96 Żaneta Glanc (AZS Poznań) 26.06 w Krakowie

63,24 Wioletta Potępa (WKS Śląsk Wrocław) 2.06 w Dessau

61,78 Joanna Wiśniewska (WKS Gwardia Warszawa) 12.07 w Lignano

młot

76,59 Anita Włodarczyk (AZS AWF Poznań) 16.06 w Ostrawie

oszczep

63,53 Urszula Piwnicka (SKLA Sopot) 30.05 w Kalamacie

siedmiobój

6378 Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie

6191 Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) 27.06 w Szczecinie

chód na 20 km

1:32.39 Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice) 18.04 w Zaniemyślu

4x100 m

43,57 21.06 w Leirii

Iwona Ziółkowska (WKS Śląsk Wrocław)

Iwona Brzezińska (KS Warszawianka)

Marika Popowicz(SL WKS Zawisza Bydgoszcz)

Joanna Kocielnik (Orzeł Warszawa)

Marta Jeschke (SKLA Sopot)

Dorota Jędrusińska (WKS Śląsk Wrocław)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL