Reklama

Reklama

Lekkie urazy Arboledy, Buricia i Bandrowskiego

Na obozie w tureckim Belek podczas spotkań sparingowych kontuzji doznało trzech piłkarzy poznańskiego Lecha. Na szczęście przeprowadzone w Poznaniu badania USG wykazały, że urazy Jasmina Burica, Manuela Arboledy i Tomasza Bandrowskiego nie są groźne i cała trójka wkrótce powróci do treningów.

- Arboleda zmaga się z problemami z mięśniem brzuchatym, Burić narzeka na ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, a Bandrowski zmaga się z drobnym urazem pięty. Na szczęście to nie są poważne urazy. Wszyscy mają jedynie stłuczenia i gdy ból ustąpi będą mogli powrócić do treningów - mówi lekarz Lecha Poznań, Andrzej Pyda.

Tymczasem w klinice Rehasport rehabilitacje przechodzą Grzegorz Kasprzik i Jakub Wilk. Pomocnik Kolejorza dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji barku, jednak aby określić datę jego powrotu do treningów lekarze muszą jeszcze przeprowadzić dodatkowe badania. Kasprzik natomiast ma już za sobą zabieg stawu kolanowego i obecnie pracuje nad powrotem do formy. Jego powrót na boiska wiosną jest jednak wykluczony, ale lekarze nie wykluczają, że "Kapel" będzie gotowy do gry od początku następnego sezonu.

Reklama

- Rehabilitacja Jakuba przebiega zgodnie z planem. Obecnie pracuje nad siłą mięśniową oraz nad zakresem ruchów w stawie barkowym. Grzegorz natomiast doznał złożonej kontuzji, więc rehabilitacja również jest skomplikowana. Jednak i w tym przypadku wszystko idzie tak jak sobie zakładaliśmy - powiedział Andrzej Pyda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje