Reklama

Reklama

Legenda Manchesteru United z nowym kontraktem

Ryan Giggs przedłużył kontrakt z Manchesterem United o rok. Nowa umowa weterana "Czerwonych Diabłów" będzie obowiązywała do końca sezonu 2012/13. Dla 38-letniego Walijczyka będzie to 22. sezon spędzony w Teatrze Marzeń.

Doświadczony pomocnik zadebiutował w pierwszej drużynie z Old Trafford w 1991 roku. W swojej bogatej karierze osiągnął niemal wszystko, co jest do zdobycia w piłce klubowej. Łącznie z diabełkiem na piersi zaliczył 898 występów, strzelił 162 gole.

Reklama

- Ryan jest wspaniałym zawodnikiem pod wieloma względami. On stale potrafi przystosować się do zmieniającego się stylu gry i w dodatku jest ciągle głodny sukcesu - powiedział Sir Alex Ferguson.

- Na każdym treningu i w każdym spotkaniu pokazuje, że jest przykładem do naśladowania. Młodzi zawodnicy w szatni mogą się od niego wiele nauczyć - dodał szkocki menedżer.

- Kiedy podpisałem pierwszy kontrakt z Manchesterem United, nigdy nie myślałem, że będę w tym klubie występował przez 22 lata. Czuję się tu dobrze i wiem, że jeszcze potrafię przyczynić się do kolejnych sukcesów. Jestem naprawdę zadowolony z tego, że mogę być częścią tego klubu - przyznał Walijczyk, który w tym sezonie rozegrał 22 spotkania.

Z Manchesterem United zdobył z zespołem z Old Trafford 33 trofea, w tym 12 tytułów mistrza kraju, cztery Puchary Anglii, cztery Puchary Ligi. Dwukrotnie triumfował też w Lidze Mistrzów.

Giggs jest jedynym piłkarzem, który strzelał gole w każdym sezonie od 1992 roku, gdy dawna first division przekształciła się w Premier League.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Dowiedz się więcej na temat: ryan giggs | Manchester United | ferguson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama