LE: Stracili trzeciego gola i trener zmienił Glika

US Palermo, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrało 1-3 z CSKA Moskwa w meczu Ligi Europejskiej. Polak spędził na boisko 55 minut. Całe spotkanie rozegrał natomiast pomocnik Lille - Ludovic Obraniak. Jego zespół zremisował 2-2 z Lewskim Sofia.

Powołany przez Franciszka Smudę na mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Glik wreszcie miał okazję pojawić się na boisku (ostatnio nie było go nawet w kadrze na ligowe spotkanie) , ale nie wykorzystał szansy.

W drugiej połowie Palermo w odstępie siedmiu minut straciło trzy gole i za moment Glik został zastąpiony Cassaniego.

Goście z Sycylii mogli mieć nadzieję na korzystny wynik. W 10. minucie, po strzale Massimo Maccarone, objęli prowadzenie 1-0. Problemy zaczęły się jednak już w 31. minucie, gdy Antonio Nocerino otrzymał czerwoną kartkę.

Po przerwie na boisku dominowali już tylko gospodarze. Do wyrównania doprowadził Keisuke Honda, a potem dwa gole dołożył Czech - Tomasz Necid.

W grupie F CSKA jest zdecydowanym liderem - 12 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Sparta Praga - 7 punktów. Palermo zajmuje trzecie miejsce - tylko trzy punkty.

Ludovic Obraniak zagrał przez 90 minut w spotkaniu Lille z Lewskim w Sofii (grupa C). Mecz zakończył się remisem 2-2. Goście jeden punkt uratowali w końcówce, po samobójczym strzale Ivanova. A Obraniak asystował przy pierwszym golu dla Lille.

W meczu PAOK Saloniki z Villarreal (1-0) nie zagrał obrońca gospodarzy Mirosław Sznaucner.

Borussia Dortmund zremisowała 0-0 wyjazdowy mecz z PSG. W wyjściowym składzie niemieckiego zespołu znalazło się miejsce dla Łukasza Piszczka. W przerwie zastąpił go inny Polak - Jakub Błaszczykowski. W 68. minucie na boisku pojawił się Robert Lewandowski. W grupie J Borussia - z dorobkiem pięciu punktów - zajmuje trzecie miejsce.

CSKA Moskwa - US Palermo 3-1

Lewski Sofia - Lille 2-2

Paris Saint-Germain - Borussia Dortmund 0-0

Dowiedz się więcej na temat: US Palermo