Reklama

Reklama

Łatwy rywal dla Colts, Raiders bez Mossa?

Indianapolis Colts na 99 procent pozostaną jedyną niepokonaną drużyną w National Football League po nadchodzącym weekendzie. Ich porażka w Houston z Texans jest realnie rzecz biorąc niemożliwa.

Staną bowiem na przeciw siebie dwa zespoły z przeciwnych biegunów ligi - potentat z nadziejami na Super Bowl i outsider, już praktycznie bez szans na udział w playoffs.

Reklama

Colts legitymują się bilansem 6-0 i imponują już nie tylko atakiem z fenomenalnym Paytonem Manningiem, ale i świetną obroną, która od tej pory straciła tylko 57 punktów (9,5 pkt na mecz) - najmniej w lidze!

Fachowcy są zgodni, że obronę podopiecznych Tony Dungy'ego czekają jeszcze poważne testy, ale trudno spodziewać się ich ze strony Texans. David Carr i jego koledzy zawodzą na całej linii. Przegrali wszystko co było do przegrania (bilans 0-5) i to w nad wyraz marnym stylu. Trudno znaleźć mocny punkt w tym zespole, a ostatnio okazało się, że obrona zespołu z Houston potrafi stracić ponad 300 "biegowych" jardów!

Do niedawna niepokonani byli także Tampa Bay Buccaneers (bilans 5-1), ale ostatnio spadł na nich mocny cios. Wykluczająca z gry do końca sezonu kontuzja kolana quarterbacka Briana Griese'a, zmusiła Jona Grudena do poszukiwania wartościowego następcy. W tym celu pozyskano z 49ers młodego, ale niewątpliwie utalentowanego Tima Rattaya, który może okazać się strzałem w "10". Na razie w roli "wyjściowego" rozgrywającego ma występować Chris Simms i to on prawdopodobnie zagra za dwa tygodnie w San Francisco.

O dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie walczyć będą na własnym stadionie Oakland Raiders. Zadanie to trudne i to nie tylko ze względu na rywala (solidnych Buffalo Bills), ale przede wszystkich z powodu wielce prawdopodobnego braku w składzie Randy'ego Mossa.

Kontuzja poniesiona 16 października w przegranym meczu z San Diego Chargers może być niezwykle bolesna dla ataku Raiders, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż ma on na swoim więcej jardów w "odbiorze" niż dwaj następni wide receiverzy zawodnicy razem wzięci.

Zestaw par siódmej serii spotkań

piątek

Miami Dolphins - Kansas City Chiefs

Typ INTERIA.PL: Chiefs

niedziela

Washington Redskins - San Francisco 49ers

Typ INTERIA.PL: Redskins

Cincinnati Bengals - Pittsburgh Steelers

Typ INTERIA.PL: Bengals

Cleveland Browns - Detroit Lions

Typ INTERIA.PL: Browns

Houston Texans - Indianapolis Colts

Typ INTERIA.PL: Colts

St. Louis Rams - New Orleans Saints

Typ INTERIA.PL: Rams

Minnesota Vikings - Green Bay Packers

Typ INTERIA.PL: Packers

Philadelphia Eagles - San Diego Chargers

Typ INTERIA.PL: Eagles

Seattle Seahawks - Dallas Cowboys

Typ INTERIA.PL: Seahawks

Arizona Cardinals - Tennessee Titans

Typ INTERIA.PL: Cardinals

Oakland Raiders - Buffalo Bills

Typ INTERIA.PL: Bills

Chicago Bears - Baltimore Ravens

Typ INTERIA.PL: Ravens

New York Giants - Denver Broncos

Typ INTERIA.PL: Giants

poniedziałek

Atlanta Falcons - New York Jets

Typ INTERIA.PL: Falcons

Dowiedz się więcej na temat: houston

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama