Reklama

Reklama

Lang marzy o Armstrongu

"Jesteśmy w stałym kontakcie z menedżerami grupy Discovery Channel, w której jeździ Lance Armstrong. We wrześniu ekipa ta pojawi się na starcie Tour de Pologne. Mam nadzieję, że w jej składzie będzie Lance" - powiedział w Życiu Warszawy" Czesław Lang, organizator imprezy.

Tour de Pologne jest w elitarnym gronie 28 największych światowych imprez (razem z Giro d'Italia i Tour de France) zaliczanych do cyklu Pro-Tour. W tej stawce jest tylko 13 wyścigów wieloetapowych. We wszystkich muszą startować grupy z licencją Pro. "Już w zeszłym roku, gdy zapraszano mnie do Pro-Tour, rozmawiałem z Armstrongiem. Jest bardzo zainteresowany Polską, którą zna tylko z opowieści" - tłumaczy Lang.

Masażystą Armstronga jest Polak. Pierwszym trenerem kolarstwa Armstronga był z kolei Edward Borysewicz, twórca pierwszych wielkich sukcesów Amerykanów w tej dyscyplinie sportu, a obecnie szkoleniowiec polskich torowców. "Lance to twardy facet. Nie jest wylewny, ale ma wielkie serce. Dawno nie rozmawialiśmy ze sobą, ale byłoby wspaniale, gdyby przyjechał do Polski. Gdy tylko wrócę z Włoch (tam odbędą się mistrzostwa Europy - przyp. red.), porozmawiam z Langiem. Może obaj więcej wskóramy i ściągniemy Armstronga nad Wisłę" - zapewnił Borysewicz, który jednak twierdzi, że mało prawdopodobne jest, by Lance pojechał w Tour de Pologne, szczególnie, że kolarz zapowiedział, że po tegorocznym Tour de France kończy karierę.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy