Reklama

Reklama

Kuttin zastąpi Tajnera!

Po zakończeniu obecnego sezonu dojdzie do znaczących zmian w kadrze skoczków - informuje "Życie Warszawy". Gazeta dotarła do anonimowego, wysoko postawionego działacza Polskiego Związku Narciarskiego, który nakreślił zakres zmian.

Najważniejsza - to odwołanie za funkcji trenera kadry A Apoloniusza Tajnera, którego zastąpi Heinz Kuttin.

- Nie pozwolilmy jednak zrobić krzywdy Polowi. To wybitny trener. Najodpowiedniejsza dla niego byłaby teraz funkcja dyrektora sportowego reprezentacji. Dzięki temu byłby blisko kadry, jeździł na zawody, mógł wpływać na proces treningowy i zajmował się sprawami organizacyjnymi - powiedział "ŻW" informator.

- Nie tylko ja będę decydował o tym, kto będzie nowym trenerem. Nie będzie to jednak Jan Szturc, bo on ma dużą pracę do wykonania w Wiśle, gdzie szkoli kolejne pokolenia "Małyszów". Szturc może jednak zostać stałym konsultantem Małysza.

Reklama

- Najpoważniejszym kandydatem jest Kuttin, który przez ten rok się sprawdził, a w przyszłym sezonie to jego zawodnicy będą stanowili kadrę A - stwierdził działacz PZN.

W tej sytuacji jedyną niewiadomą jest obsadzenie stanowiska szkoleniowca kadry B. - Pieniądze muszą znaleźć się dla wszystkich. To skoki ciągną ten cały związek - dodał informator "ŻW".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje