Reklama

Reklama

Kuttin: Wyciągniemy konsekwencje

Z czwórki polskich skoczków, którzy zaprezentowali się w piątkowych kwalifikacjach na mamucie w Planicy do weekendowych konkursów dostał się tylko Adam Małysz. Ta sztuka nie udała się natomiast ani Wojciechowi Skupieniowi, Stefanowi Huli i Rafałowi Śliżowi.

Z czwórki polskich skoczków, którzy zaprezentowali się w piątkowych kwalifikacjach na mamucie w Planicy do weekendowych konkursów dostał się tylko Adam Małysz. Ta sztuka nie udała się natomiast ani Wojciechowi Skupieniowi, Stefanowi Huli i Rafałowi Śliżowi.

"Gdyby jednak ktoś z tej trójki zakwalifikował się do konkursów, byłaby to niespodzianka" - powiedział po kwalifikacjach Heinz Kuttin, austriacki trener reprezentacji Polski.

Jak pan oceni kwalifkacje w wykonaniu polskich skoczkow?

Adam Małysz oddał w piątek dwa pierwsze skoki w Planicy. Drugi z nich był trochę lepszy niż pierwszy, ale nie tego od niego oczekujemy. Stafan Hula zaprezentował się całkiem dobrze, niewiele mu zabrakło, aby zakwalifikować się do weekendowych konkursów. Rafał Śliż miał problemy ze swoimi butami, dlatego nie wystartował w piątkowym treningu, a podczas samych kwalifikacji nie ryzykował, bo nie było takiej potrzeby. Z kolei Wojciech Skupień nie mógł na "Velikance" trafić z odbiciem. Najlepszy w jego wykonaniu był skok w kwalifikacjach, ale zabrakło mu mocy. Technika była dobra. Gdyby jednak ktoś z tej trójki zakwalifikował się do konkursów, byłaby to niespodzianka.

Reklama

W jednej z gazet ukazał się artykuł, w którym mówi pan, że brak chęci przyjazdu do Planicy Roberta Matei, Mateusza Rutkowskiego i Marcina Bachledy, to jest bunt i że dalej tak być nie może.

Nie będę komentował artykułów w jakiejś gazecie, ponieważ nie leży to w moim interesie. Nie mogę być jednak zadowolony w sytuacji, gdy ktoś mówi, że pojedzie albo nie pojedzie. Na pewno wyciągniemy z tych wydarzeń konsekwencje, ale ominą one Mateję, bo wspólnie z Robertem zadecydowaliśmy, żeby nie przyjeżdżał do Słowenii.

Co pan powie na temat czwartkowego, wspaniałego skoku Andreasa Widhoelzla (Austriak skoczył 234,5 metra, ale nie ustał lądowania - przyp. red.)?

Nic, bo go nie widziałem.

Kto wygra w sobote?

Najlepszy. Podczas treningów i kwalifikacji kilku skoczków zaprezentowało się z dobrej strony. Nie wszyscy z pewnoscia zaprezentowali pełnie swoich umiejętności. Dużo zależeć będzie również od warunków atmosferycznych. Dzisiaj było bardzo ciepło i nie każdy dobrze trafił ze smarowaniem.

Paweł Pieprzyca, Planica

Zobacz galerię zdjęć z Planicy

Wielkie podsumowanie sezonu z INTERIA.PL!

W sobotę naszym gościem na czacie będzie Heinz Kuttin! Zapraszamy!

We wtorek naszym gościem na czacie będzie Apoloniusz Tajner! Zapraszamy!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama