Reklama

Reklama

Kuttin: Małysz był perfekcyjny

"Cieszymy się z awansu w klasyfikacji generalnej i z tego, że wreszcie nic nie przeszkodziło Adamowi w zajęciu pierwszego miejsca. W niedzielę był absolutnie perfekcyjny. 209,5 m z drugiej serii to był przecież najdłuższy skok całego weekendu" - wyznał dla "ŻW" Heinz Kuttin.

Szkoleniowiec polskich skoczków, który sobotnie i niedzielne zawody w Kulm oglądał w telewizji, nie krył zadowolenia z postawy Adama Małysza.

"To było trochę dziwne i ciekawe doświadczenie. W telewizji widać zdecydowanie więcej, niż możemy zaobserwować z wieży trenerskiej. Można ocenić znacznie więcej elementów skoku zawodnika. Tylko odbicie widać znacznie gorzej. Od Łukasza wiem jednak, że w niedzielę Adam trafiał idealnie w próg. W sobotę mu to nie wyszło. W pierwszej serii znów chciał za bardzo wygrać. Stracił koncentrację i spóźnił odbicie" - stwierdził Austriak, który wierzy, że zwycięstwo w Kulm podziała pozytywnie na Małysza.

Reklama

"On w takiej formie jak na skoczni w Kulm był już podczas Turnieju Czterech Skoczni oraz w Willingen. Tam miał jednak pecha do warunków atmosferycznych. Tutaj były idealne i co najważniejsze, takie same dla wszystkich. Nie wiem, czy Adam wygra za tydzień w Titisse-Neustadt. Na pewno go na to stać. W poniedziałek będziemy odpoczywać, we wtorek lekki trening, a w środę jedziemy do Titisee" - wyjaśnił Kuttin.

Zobacz wyniki niedzielnego konkursu w Bad Mitterndorf oraz klasyfikację generalną Pucharu Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL