Reklama

Reklama

Kuttin: Mają motywację

- W założeniach mieliśmy wyjazd do Bischofshofen, by poskakać na dużym obiekcie, ale nieco zmieniliśmy plany - powiedział w "Przeglądzie Sportowym" II trener kadry polskich skoczków, Łukasz Kruczek.

Kadra A w składzie: Adam Małysz, Robert Mateja, Kamil Stoch, Krystian Długopolski, Rafał Śliż i Piotr Żyła wyjechała na pięciodniowe zgrupowanie do Austrii.

- Postanowiliśmy udać się do Salzburga, skąd będziemy dojeżdżać na 90-metrową skocznię w Berchtesgaden. Dlaczego właśnie tam? W Salzburgu mamy możliwość, by zbadać, jaki nacisk poszczególni zawodnicy wywierają na narty. Jest to istotna informacja podczas ćwiczenia pozycji dojazdowej i odbicia. Poza tym, zaplanowaliśmy mocny trening kondycyjny. Każdy z zawodników odda też po około 30 skoków. Niestety, znajdującej się tam słynnej kwatery Adolfa Hitlera, raczej nie zwiedzimy. Po prostu nie będziemy mieć na to czasu - stwierdził Kruczek.

Reklama

- Od pierwszego zgrupowania wyniki badań, testów są bardzo dobre. Oczywiście sporo pracy przed nami, ale najważniejsze, że chłopcy mają motywację. Małysz, Mateja i Stoch prezentują wysoki, dobry poziom. Długopolski, Śliż i Żyła szybko się zaaklimatyzowali i za bardzo nie odbiegają poziomem od pozostałych kolegów - dodał trener Heinz Kuttin.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy