Reklama

Reklama

Kuopio: Kapitalny skok Małysza!

Trzech Polaków zobaczymy we wtorkowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuopio. Oprócz Adama Małysza, który miał zapewniony udział w zawodach, kwalifikacje przebrnęli Kamil Stoch i Stefan Hula.

Małysz po raz kolejny potwierdził, że jest w wysokiej formie i jego główny cel czyli zdobycie po raz czwarty w karierze Kryształowej Kuli jest jak najbardziej realny. Czterokrotny mistrz świata poszybował na odległość 129 m (nota 131.7 pkt) i był to zdecydowanie najlepszy wynik. Warto podkreślić, że zawodnicy czołowej "15" klasyfikacji generalnej PŚ skakali z obniżonego rozbiegu.

Reklama

Mimo kłopotów zdrowotnych w kwalifikacjach wziął udział Kamil Stoch. Niespełna 20-letni zawodnik skokiem na odległość 113.5 m (nota 99.3 pkt) bez trudu zapewnił sobie awans do konkursu. Sztuka ta udała się także Stefanowi Huli, który osiągnął 105 m (82.5 pkt).

Fatalnie zaprezentował się Piotr Żyła, który uzyskał najsłabszy wynik. Żyła skoczył zaledwie 90.5 (nota 46.9 pkt) i niewiele brakowało by jego próba zakończyła się upadkiem. Na szczęście zawodnik Wisły-Ustronianki zdołał się uratować.

Najlepszy rezultat wśród skoczków, którzy musieli walczyć o kwalifikację osiągnął Norweg Anders Bardal (128.5 m, nota 130.8 pkt).

Dowiedz się więcej na temat: kamil | Kamil Stoch | skok | kuopio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje