Reklama

Reklama

Kubica sceptyczny, Pietrow ma jeden cel

Po zajęciu drugiego miejsca w Melbourne podczas GP Australii Robert Kubica nie popada w hurraoptymizm. Pytany o powtórzenie rezultatu na torze w Malezj, polski kierowca F1 pozostaje sceptyczny i zaznacza, że kolejny wyścig będzie cięzkim wyzwaniem dla niego i ekipy Renault. Z kolei jego partner z teamu, Rosjanin Witalij Pietrow ma jeden cel - wreszcie ukończyć GP Formuły 1.

Krakowianin zapewnił teamowi pierwsze podium w sezonie już podczas drugiego startu w sezonie. To bardzo cenny rezultat, zważywszy, że przed sezonem niewielu ekspertów stawiało na żółte bolidy z Francji.

Reklama

Mówiąc na temat swojego bolidu, modelu R30, Kubica nie omieszkał wygłosić kilku komplementów na temat pracy inżynierów.

"Są pewne pozytywne aspekty pracy samochodu, z których jestem zadowolony. Bolid jest pewny, stabilny i łatwy w prowadzeniu" - przyznał, przy okazji podkreślając, że jeszcze nie jest do końca idealnie.

"Oczywiście są pewne obszary, które wymagają pracy, bo tracimy trochę do czołówki w niektórych kwestiach".

Mówiąc o torze Sepang, Robert przyznał, że nie jest przekonany, czy R30 poradzi sobie odpowiednio na naszpikowanym zakrętami obiekcie.

"Nie wydaje mi się, że to idealny tor dla nas. Choć z drugiej strony w Australii odkryliśmy, że samochód lepiej spisuje się w cieplejszych warunkach, co może nam tylko pomóc w Malezji. Sepang to wymagający tor. Jest tam wiele różnorodnych zakrętów, ale jest też szeroko. To daje pewność, że można wycisnąć z siebie bardzo wiele i osiągnąć maksymalny pułap możliwości".

Większym zwolennikiem toru Sepang jest partner Kubicy, Witalij Pietrow. Rosjanin podkreśla, że jest to jeden z torów F1, który już zdążył poznać.

"Znam ten tor z wyścigów GP2, więc nie będę musiał poświęcać czasu na jego rozeznanie w piątek. Poświęcę ten czas na lepsze ustawienie bolidu i dobranie opon" - zdradził Pietrow.

"Mam nadzieję, że uda mi się ukończyć wyścig. To musi być moim podstawowym celem, bo najważniejsze teraz to przejechać jak najwięcej kilometrów i zdobyć doświadczenie na pełnym dystansie wyścigu. Wynik Roberta w Melbourne pokazał, że R30 ma potencjał. Mam nadzieję, że i ja zdobędę wkrótce moje pierwsze punkty" - zakończył optymistycznie swą wypowiedź rosyjski partner Roberta Kubicy.

CZYTAJ TAKŻE:

Kubica w Malezji może się przegrzać!

Dowiedz się więcej na temat: robert | wyścig | Rosjanie | sepang | Melbourne | partner | Witalij Pietrow | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje