Reklama

Reklama

Kubica najrówniejszy w F1

Liczby nie kłamią! Robert Kubica, choć nie jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Formuły 1, to według średniej zajmowanych w tym sezonie miejsc na mecie, to właśnie on jest liderem. Zdaniem ekspertów z kanadyjskiej telewizji CBC, którzy opracowali to podsumowanie, Polak jest najrówniejszym z wszystkich kierowców F1.

- Kubica jest najlepszy bo popełnił najmniej błędów. Jeździ najrówniej i najlepiej wykorzystuje to, co się dzieje na torze - mówią dziennikarze CBC cytowani przez "Przegląd Sportowy".

W tym sezonie odbyło się już 9 wyścigów Grand Prix. Kubica dwa razy nie ukończył wyścigów, jeśli zaś dojeżdżał do mety to na nie gorszym niż piątym miejscu. To właśnie sprawia, że jego średnia jest tak wysoka. Wynosi 4,89 i jest aż o 0,44 wyższa niż wynik drugiego w tej klasyfikacji Kimiego Raikkonena. Fin odpadł z wyścigu tylko raz, ale za to dwukrotnie dojeżdżał do mety na niższych pozycjach (8 i 9 miejsce). Trzeci jest Lewis Hamilton. Anglik mimo, że ma już trzy zwycięstwa na koncie w tym cyklu Grand Prix dwukrotnie zawodził dojeżdżając odpowiednio na 13 i 10 miejscu, a w Kanadzie nie dojechał do mety.

Reklama

Klasyfikacja kierowców

(wg. średniej miejsc w wyścigach)

1. Kubica 4,89

2. Raikkonen 5,33

3. Hamilton 6,11

4. Heidfeld 6,33

5. Massa 6,44

Zdaniem "Przeglądu" to podsumowanie to dobry zwiastun przed drugą częścią sezonu. Nadchodzące GP odbędą się na ulubionych torach Roberta, czyli Hungaroringu i Monza. Kierowcy będą się również ścigać na torach ulicznych w Walencji i Singapurze, a w takich okolicznościach Polak również świetnie sobie radzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL