Reklama

Reklama

Kubica mówi o F1.08B

Po wypowiedzi Christiana Kliena, który stwierdził, że testowany bolid BMW Sauber F1.08B to straszne brzydactwo, głos zabrał również Robert Kubica. Polak przychylił się do opinii kolegi. Oprócz oceny estetyki opowiedział także o zmianach w aerodynamice pojazdu.

"Wszyscy się zgadzamy, że wygląd naszych samochodów nie jest najlepszy" - dyplomatycznie ocenił krakowski kierowca. Od razu jednak dodał, że nowy bolid ma też i swoje plusy.

Reklama

"Znacznie więcej widzę w lusterku" - zdradził w rozmowie ze stacją "RTL".

Z kolei w wywiadzie dla strony oficjalnej BMW Sauber, Robert wyjaśnił efekty wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących aerodynamiki. "Oczywiście tracimy dużo docisku aerodynamicznego w porównaniu z bolidem z sezonu 2008. Ale dzięki zmianie z opon rowkowanych na gładkie, tzw. 'slicki', mamy o wiele więcej przyczepności w wolnych zakrętach. Kiedy popracujemy jeszcze nad rozwojem bolidu, to według mnie nie będzie większych różnic między samochodami na sezon 2008 i 2009".

W środę w kokpitach bolidów BMW Sauber F1 Team zasiądą Nick i Christian Klien. Obaj będą nadal pracować nad rozwojem, przy użyciu nadwozi F1.08B.

Dowiedz się więcej na temat: BMW | bolid | robert | Sauber | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje