Reklama

Reklama

Kuba Błaszczykowski wzywa kapitanów do udziału w The Chance

Z początkiem marca ruszył program Nike The Chance, który umożliwia młodym, utalentowanym piłkarzom zaprezentowanie swoich umiejętności i zmierzenie się z zawodnikami z całego świata. W tym roku program The Chance skierowany jest przede wszystkim do drużyn - choć skauci poszukają również indywidualnych talentów. Ambasadorem programu w Polsce został więc Kuba Błaszczykowski, kapitan reprezentacji, który zachęca kapitanów amatorskich drużyn do przyłączenia się do programu.

Kuba Błaszczykowski nie jest pierwszym ambasadorem The Chance w tym roku. Program, wystartował w 54 krajach, na jego starcie do wzięcia udziału przekonywał trener FC Barcelony, Pep Guardiola. W ciągu kilku kolejnych dni przyłączyli się do niego m.in. Rio Ferdinand (Manchester United) i Laurent Blanc (trener reprezentacji Francji). Wszyscy namawiają do tego samego: spróbowania swoich sił, zaprezentowania umiejętności i zwiększenia swoich szans na profesjonalną karierę piłkarską.

Reklama

"Piłka nożna to nie jest taki prosty sport i trzeba naprawdę wiele wyrzeczeń, aby dojść wysoko. Ważne jest to, żeby wykonać ten ruch i spróbować - sprawdzić siebie jako osobę i również jako sportowca. Każdy z nas ma swoje marzenia i marzenia są po to, by je spełniać. Marzyć nie można całe życie trzeba też im pomóc" - mówi Błaszczykowski. Kapitan reprezentacji pojawił się jako ambasador programu na kilku warszawskich boiskach, gdzie przekazał kapitanom lokalnych drużyn specjalnie zaproszenia do programu The Chance. "Bycie liderem oznacza inspirowanie swojego zespołu do tego, aby dawać z siebie wszystko. Liczę na to, że ci młodzi kapitanowie wykorzystają szansę i zarejestrują swoje zespoły. Im więcej tych talentów odkryjemy tym większy i lepszy będzie poziom reprezentacyjny - tym lepsze będą osiągane wyniki" - powiedział Kuba.


Polska edycja The Chance - jak zacząć: W Polsce program przeznaczony jest dla zawodników w wieku 16-20 lat, a jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych młodych, polskich piłkarzy. Skauting oparty jest o dwa elementy. Od 17 marca rozpocznie się rywalizacja w Nike Football League. Liga stworzona została przez Nike Poland wspólnie z portalem Playarena.pl - to właśnie tam oraz na fanpage'u Nike Football Poland na Facebooku należy się zarejestrować, aby wziąć udział w programie. Celem rozgrywek ligowych jest wyłonienie 22 najlepszych zespołów - które awansują do turnieju finałowego w Warszawie. Niezależnie od ligi, zostanie uruchomiony program skautingowy Elite Training Tour. Już 1 kwietnia skauci Nike wyruszą w Polskę i odwiedzą 35 miast, gdzie przeprowadzą testy umiejętności piłkarskich i testy motoryczne 2500 tysiąca młodych zawodników, wybierając z nich 20 najbardziej utalentowanych. Aby wziąć udział w testach wystarczy śledzić trasę, jaką pokonują na stronie thechance.playarena.pl/nike, sprawdzić kiedy odwiedzą Twoje miasto i zapisać się na testy. Do polskiego finału dostanie się 240 zawodników (24 drużyny po dziesięciu 10 graczy) - będą to najlepsze zespoły ligowe oraz najlepsi piłkarze odnalezieni przez skautów. Finał krajowy odbędzie się 25-27.05 w Warszawie - z grających w nim drużyn Nike wybierze 26 młodych, polskich piłkarzy, którzy w drugiej połowie lipca wezmą udział w specjalnym obozie szkoleniowym. W jego trakcie wyłoniona zostanie najlepsza dwójka, która pojedzie na globalny finał do Barcelony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje