Reklama

Reklama

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg w finale Ligi Mistrzyń

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał UCAM Kartagena 3:1 i zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych.

KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg pokonał UCAM Kartagena 3:1 i zapewnił sobie awans do finału Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych.

W pierwszym meczu półfinałowym w Hiszpanii tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek wygrały także 3:1. Nad rywalkami tarnobrzeżanki dominowały też w piątkowym spotkaniu.

W zespole UCAM, podobnie jak w Kartagenie, nie zagrała liderka tej drużyny reprezentantka Hiszpanii Shen Yanfei. Natomiast KTS SPAR-Zamek wystąpił w optymalnym składzie. W Tarnobrzegu grały Li Qian, Han Ying i Natalia Partyka.

- Finał Ligi Mistrzyń jest naszym historycznym osiągnięciem. Ten awans do finału praktycznie rozstrzygnął się w już Kartagenie. Byłem przekonany, że te minimum dwa punkty zdobędziemy - powiedział po meczu trener zespołu z Tarnobrzegu Zbigniew Nęcek.

Reklama

- Był to jeden ze spokojniejszych moich meczów - zauważył. Szkoleniowiec jest "pełen podziwu dla drużyny z Kartageny". - Naprawdę próbowała odwrócić pierwszy mecz - podkreślił.

Nęcek zaznaczył, że w jego drużynie "po raz kolejny w dobrej formie zaprezentowała się Li Qian, która zdecydowanie wygrała 3:0 z Marią Xiao". Natomiast największy problem, w jego ocenie, miała Natalia Partyka. - Grała z utytułowaną i doświadczoną zawodniczką Rutą Paskauskiene. Ten pojedynek był dla Natalii trudny, choć zagrała go nieźle. To był dobry pojedynek - mówił trener.

Przeciwnikiem polskiej drużyny w finale będzie TTC Berlin Eastside. Niemiecki zespół dwukrotnie wygrał z austriackim Linz AG Froschberg - na wyjeździe 3:2 i w piątek przed własną publicznością 3:1.

KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg - UCAM Kartagena  3:1

Han Ying - Julia Neucula 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)

Li Qian - Maria Xiao 3:0 (11:7, 11:3, 11:7)

Natalia Partyka - Ruta Paskauskiene 2:3 (7:11, 12:10, 11:9, 5:11, 8:11)

Han Ying - Maria Xiao 3:0(11:3, 12:10, 11:4)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy