Reklama

Reklama

Kto zagra w Super Bowl?

Super Bowl XXXIX zbliża się wielkimi krokami. Już 6 lutego na Alltel Stadium w Jacksonville dwie najlepsze drużyny National Football League zmierzą się w pojedynku o tytuł.

Na razie nie znamy jednak finalistów. Na razie, to znaczy do niedzieli, kiedy to rozegrane zostaną mecze decydujące o zwycięstwie w National oraz American Football Conference.

W Filadelfii o tytuł w NFC zmierzą się Eagles i Atlanta Falcons. "Orły" już po raz czwarty z rzędu (!) staną do walki o prawo gry w Super Bowl i liczą na to, że w ich przypadku hasło "do trzech razy sztuka" nie będzie miało znaczenia. Chociaż... Eagles grają w finale konferencji trzeci kolejny pojedynek na własnym stadionie.

Przed tygodniem podopieczni Andy Reida stosunkowo łatwo poradzili sobie z Vikings, choć nie wyciągalibyśmy z tego daleko sięgających wniosków. Zespół z Minneapolis zmarnował tym meczu sporo szans, a Falcons nie będą tacy łaskawi.

Reklama

Dużo może rozstrzygnąć się w "grze biegowej", która należy do głównych atutów podopiecznych Jima Mory. Warrick Dunn, T.J. Duckett oraz oczywiście Michael Vick to najlepsze "rushing trio" w NFL (5,1 jarda na akcję), a "Orły" miały kłopoty w zatrzymaniu akcji "dołem" w sezonie regularnym. Średnio tracili prawie 120 jardów na mecz i 4,3 jarda na próbę. Świetny występ przeciwko Rams (327 jardów) może tylko jeszcze bardziej natchnąć wiarą drużynę z Atlanty. Jeśli do swojej świetnej formy biegowej Vick dołoży kilka dalekich podań, to sensacja wisi w powietrzu.

Eagles pozostają jednak faworytem i Donovan McNabb postara się, by nie pozostało to - jak w poprzednich latach - na papierze. Brak Terrella Owensa nie był widoczny w spotkaniu z "Wikingami", ale w przypadku wyniku na "styku" Freddie Mitchell i Todd Pinkston mogą nie wystarczyć. Sezon dla gospodarzy może uratować jednak Brian Westbrook, którego brak w poprzednim sezonie był jedną z głównych przyczyn porażki "Orłów" z Panthers.

Na Heinz Field Steelers zagrają z Patriots i od razu przestroga dla gości: drugi raz nie będą mieli takiego szczęścia jak w meczu z Jets. Nie będą, choćby z jednego powodu: Adam Vinatieri to nie Doug Brien. Kicker gości nie spudłuje dwóch field goali w końcówce...

Tom Brady nie poniósł jeszcze porażki w swojej karierze w playoffs i nie poniesie jej w niedzielę, bo choć druga linia defensywy obrońców tytułu jest mocno osłabiona (brak. m.in. Ty Lawa), to Ben Roetlisberger nie jest graczem, któremu można ufać. No, przynajmniej w "postseason", co udowodnił rzucając dwie "interception" w meczu przed tygodniem.

Na Patriots, którzy mają bardzo szeroki skład i świetny sztab szkoleniowy z Billem Belichickiem na czele, nie wystarczy tylko walka w obronie i gra biegowa, nawet w wykonaniu takich tuzów jak Jerome Bettis czy Duce Staley.

NFL Conference Championships

niedziela, 23 stycznia

Finał NFC

Philadelphia Eagles - Atlanta Falcons

Typ INTERIA.PL: Falcons.

Finał AFC

Pittsburgh Steelers - New England Patriots

Typ INTERIA.PL: Patriots

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL