Reklama

Reklama

Kto następcą Domenecha?

Niezależnie od wyniku meczu z Rumunią (11 października) dymisja selekcjonera reprezentacji Francji, Raymonda Domenecha jest niemal pewna.

Praca Domenecha z reprezentacją zmierza ku końcowi, a media zastanawiają się już nad nazwiskiem jego następcy. Póki co nie ma w tej sprawie żadnych oficjalnych informacji, ale francuska prasa wymieniała już kandydatury byłych piłkarzy "Trójkolorowych", Laurenta Blanca i Alaina Boghossiana.

Najbardziej intensywnie wspominanymi nazwiskami są jednak Didier Deschamps i Gerard Houllier. Były trener Liverpoolu i Olympique Lyon był już selekcjonerem kadry od lipca 1992 do listopada 1993 roku, kiedy Francja nie zakwalifikowała się do finałów mistrzostw świata w USA w 1994 roku, przegrywając z Bułgarią. Teraz Houllier miałby dostać szansę na rehabilitację.

Reklama

Drugi z kandydatów Didier Deschamps, były trener Monaco równie często pojawia się w medialnych spekulacjach, jednak nie wiadomo, czy zgodzi się na to prezydent Francuskiej Federacji Piłkarskiej, Jean-Pierre Escalettes.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama