Reklama

Reklama

Kruczek: Przez dwa dni polowali na Małysza

Kontrole antydopingowe to dla sportowców codzienność. W trakcie i przed igrzyskami ich natężenie jeszcze wzrasta. Na Adama Małysza polowali zanim on jeszcze dotarł do wioski olimpijskiej w Whistler.

"Przez dwa dni bez przerwy przychodzili do naszego domku i pytali się o Adama. Tylko zdążyłem usiąść, oni znowu do nas pukali. Kilka razy im powtarzałem, że go jeszcze nie ma i przyjedzie później. Nie chcieli tego zrozumieć i w końcu wzięli ... Krzysztofa Miętusa" - powiedział PAP trener polskich skoczków Łukasz Kruczek, który ze swoimi zawodnikami do Kanady przyleciał 5 lutego.

Reklama

Małysz wraz ze swoim sztabem dołączył do nich trzy dni później i prawie od razu trafił na kontrolę antydopingową. "Wydaje mi się, że chcą przebadać wszystkich" - zaznaczył Kruczek.

Trener jest zadowolony z przebiegu treningów na skoczni w Whistler Olympic Park i uważa, że okres aklimatyzacji mają już za sobą.

"Pozostała już tylko kwestia pełnego dostosowania się Adama, który później doleciał. Kryzysowy jest zawsze drugi, trzeci dzień" - ocenił Kruczek.

Skoczkowie są już po dwóch oficjalnych treningach, a w piątek o godz. 19.00 czasu polskiego odbędą się kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni. Przez pierwsze dni pobytu zawodnicy nie mieli styczności z olimpijskim obiektem.

"Wszystko wyglądało generalnie jak w domu. Też skaczemy na skoczni praktycznie tylko w weekendy, kiedy są zawody Pucharu Świata Poza tym trenujemy dużo motorycznie, robimy sporo prób imitacyjnych, odbić, ćwiczymy na siłowni. Tak samo było tutaj" - powiedział.

Kruczek w rozmowie z PAP przyznał, że obawiał się, iż wkradnie się w ich dni nuda. "Bardzo szybko ten czas zleciał i już jesteśmy po treningach. Jak je ocenia? Były dobre. Myślę, że ten pierwszy konkurs będzie bardzo ciężki, bo wszyscy skaczą, jak to się u nas mówi, w jedną dziurę".

Dlatego właśnie, według polskiego szkoleniowca, o medalach mogą zadecydować noty sędziów oraz warunki atmosferyczne.

"Jeśli będzie bezwietrznie, to wtedy wygra ten, kto skoczy najładniej i docenią to arbitrzy. Stawka jest naprawdę wyrównana" - ocenił.

O wiosce olimpijskiej w Whistler krążą różne opinie. Trener Aleksander Wierietielny narzeka na niskie temperatury w pokoju i brak ciepłej wody, szkoleniowiec Małysza Hannu Lepistoe chciałby mieć telewizor, ale znaleźli się też tacy, którzy nie zmieniliby niczego.

"Zawsze można się do czegoś przyczepić, natomiast prawda jest taka, że ta wioska niczym specjalnym się nie różni od poprzednich. Na pewno domek mógłby być większy. Jest dosyć ciasno, zwłaszcza jak się zawodnicy rozpakują ze sprzętem. Wtedy ta strefa poruszania się jest bardzo ograniczona, ale można się przyzwyczaić" - ocenił Kruczek.

W piątek, jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, odbędą się kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 19.00 czasu polskiego, a w biało-czerwonych barwach wystąpi Małysz, Kamil Stoch, Stefan Hula i Krzysztof Miętus.

Z Whistler Marta Pietrewicz

ZDJĘCIA W NOWYM FORMACIE, czyli poznaj Vancouver!

Dowiedz się więcej na temat: whistler | kruczek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama