Reklama

Reklama

Król zostanie wypożyczony z Jagiellonii do Cracovii

Dwie nowe twarze pojawiły się w autokarze, który w poniedziałek rano wyjechał z Cracovią w kierunku Jarocina. Jedną z nich jest zawodnik Jagiellonii Białystok Krzysztof Król.

W najbliższym czasie ten 24-letni obrońca zostanie wypożyczony do Cracovii na pół roku. Umowa będzie zawierać opcję pierwokupu.

Sam zawodnik doskonale orientuje się w trudnej sytuacji "Pasów" w tabeli, ale nie obawia się tego wyzwania. - Piłka polega na tym, że zawsze trzeba o coś walczyć. Tak się złożyło, że Cracovia broni się przed spadkiem. Jeżeli odpowiednio skoncentrujemy się i dobrze przygotujemy do wiosny, będziemy mieć szansę na utrzymanie - przyznał.

Krzysztof Król urodził się 6 lutego 1987 roku w Rydułtowach (województwo śląskie). Jest wychowankiem Górnika Radlin, ale grał również m.in. w Amice Wronki i Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Na początku 2007 roku wyjechał do Hiszpanii, gdzie występował w rezerwowych zespołach Realu Madryt.

Reklama

Przed sezonem 2008/09 wrócił do Polski i związał się z Jagiellonią Białystok, w której barwach rozegrał trzydzieści spotkań w Ekstraklasie. W 2010 roku został wypożyczony do Chicago Fire, z którego wrócił pod koniec roku.

Król to także młodzieżowy reprezentant kraju - grał m.in. na mistrzostwach Europy U-19 w Polsce i mistrzostwach świata U-21 w Kanadzie. Zawodnik mierzy 184 centymetry wzrostu i waży 73 kilogramy. Gra na pozycji bocznego obrońcy.

Do Jarocina pojechał również Brazylijczyk Ramon Lopes de Freitas "Ramon", który tym samym rozpoczął testy w "Pasach".

Urodził się 7 sierpnia 1989 roku. W swoim kraju reprezentował barwy Fluminense Rio de Janeiro i Cruzeiro EC, a w 2009 roku przeniósł się do Europy, do ukraińskiego Wołynia Łuck.

Zawodnik mierzy 185 centymetrów i jest lewym pomocnikiem.

Cracovia będzie przebywać i trenować w Jarocinie (pierwsze zajęcia już dziś po południu) do najbliższej soboty. Dzień wcześniej rozegra tam dwa sparingi - o godzinie 12 z pierwszoligową Wartą Poznań i o 16 z drugoligową Jarotą Jarocin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje