Reklama

Reklama

Kraków Tigers czyli futbol amerykański pod Wawelem

Była już Warszawa, Poznań i Wrocław... Teraz pora na Kraków, który jest następnym ośrodkiem rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zapyta ktoś: no i co w tym ciekawego? Opowiadamy: sprawdź.

Kraków Tigers, bo tak nazywa się zespół, zainaugurował swoją działalność 8 kwietnia. Wówczas to odbył się pierwszy trening, na który zjawiło się 13 osób. Zajęcia trwały 5 godzin... Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Jeden z nich - biegowo-kondycyjny, a drugi typowo futbolowy - mówi INTERIA.PL Michał Truszkowski, założyciel i trener Tigers.

Reklama

Według Truszkowskiego, który zaczął grać podczas pobytu w USA, "futbol jest sportem dla wszystkich". - Dla niskich, wysokich, grubych chudych, starych i młodych. Wszyscy wiążą tę grę z wielkimi "pakerami" biegającymi po boisku, ale to jest jak najbardziej błędne. Grają wszyscy!!! Dlatego każdego zapraszam na trening, żeby się o tym przekonał - mówi. - Szczegóły oraz kontakt znajdziecie na stronie: www.krakowtigers.com.

Nie powinni się także przestraszyć ci, którzy oczekują wysokich wymagań, fizycznych, czy też sprzętowych. - Jedyne czego oczekuję, to chęci do gry oraz dawanie z siebie wszystkiego na treningach - wyjaśnia Truszkowski. - Na pierwszy trening wystarczy przynieść korki oraz standardowy strój sportowy, czyli krótkie spodenki i koszulkę.

- Futbol amerykański jest czymś zupełnie nowym i nie odkrytym dla Polaków. Umożliwia wybicie się ponad codzienną monotonię, zdobycie świetnej kondycji fizycznej oraz znalezienie nowej pasji - przekonuje trener. - Sam się o ty przekonałem i do dziś nie ma dnia kiedy nie myślałbym o futbolu i o moich świetnych graczach.

Warto spróbować!

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | trening | futbol | futbol amerykański

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje