Reklama

Reklama

Kosedowski: Adamek nie ma warunków do tej wagi

Aby z powodzeniem boksować w wadze ciężkiej Tomasz Adamek musiałby być wyższy o 15 cm i ważyć 20 kg więcej - uważa brązowy medalista olimpijski z Moskwy (1980) Krzysztof Kosedowski. W sobotę w Łodzi podczas Polsat Boxing Night Adamek zadebiutuje w najwyższej kategorii bokserskiej, a jego rywalem będzie Andrzej Gołota.

Na kogo stawiasz: Gołota czy Adamek? Typuj na forum!

"Tomek potrafi boksować, ale to za mało na wagę ciężką. Jest za mały na tę kategorię, nie ma postury gladiatora" - powiedział PAP Kosedowski, wicemistrz Europy z 1981 roku z Tampere.

"Dlatego większe szanse na zwycięstwo przyznaję Andrzejowi i za niego będę trzymał kciuki. Jest doświadczonym pięściarzem, wierzę, że problemy zdrowotne ma za sobą, a z rozmów z jego znajomymi wiem, że tryska humorem, jest pewny siebie" - dodał.

Reklama

Krzysztof Kosedowski od wielu lat związany jest z Legią Warszawa. Gołota to także wychowanek tego klubu. "Spotkaliśmy się pierwszy raz prawie 30 lat temu. To był dzieciak, ale zdolny, wszystko szybko łapał. Rzadko takie perełki się zdarzają" - ocenił 49-letni szkoleniowiec.

Z Łodzi - Radosław Gielo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL