Reklama

Reklama

Koronawirus w sporcie. Motocykliści Marc i Alex Marquezowie uczą produkcji żelu do dezynfekcji

Motocykliści Marc i Alex Marquezowie przygotowali samodzielnie żel do dezynfekcji i za pomocą filmu w sieci uczą tego innych. Broniący barw Repsolu Honda Hiszpanie postępowali zgodnie ze wskazówkami udzielanymi zdalnie przez pracownika laboratorium sponsora ich zespołu.

W filmie widać jak Marquezowie ostrożnie powtarzają czynności za Davidem Purificacionem Corralem, mieszając - przy zachowaniu ostrożności - składniki w odpowiednich proporcjach. Zwrócono uwagę, że zadanie to każdy może wykonać w swoim domu - najpierw trzeba kupić niezbędne składniki w aptece lub supermarkecie, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami przy przygotowaniu żelu.

"W czasie pandemii bardzo ważne jest przestrzeganie wytycznych dotyczących higieny, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się infekcji spowodowanej przez Covid-19. Dlatego Marc i Alex Marquezowie chcieli nauczyć się, jak zrobić żel do dezynfekcji z użyciem produktów, które zazwyczaj mamy w domach" - napisano w oświadczeniu Repsol Honda.

Reklama

Repsol to hiszpańska firma, która zajmuje się przetwórstwem ropy naftowej i gazu ziemnego. W związku z pandemią zaadaptowała swoje laboratoria, w których normalnie wytwarza paliwo i smar do motocykli Marquezów, do produkcji wspomnianego żelu. W ciągu czterech tygodni wytworzono 30 tysięcy litrów takiego płynu i przekazano za darmo do publicznych szpitali.

Z powodu pandemii w piątek przełożono planowany na 21 czerwca wyścig o Grand Prix Niemiec, który miał zainaugurować sezon motocyklowych mistrzostw świata. Wcześniej informowano o odwołaniu bądź przełożeniu GP Kataru (rywalizowano tam w klasach Moto2 i Moto3, ale nie w najbardziej prestiżowej MotoGP), Tajlandii, obu Ameryk (w Austin), Argentyny, Hiszpanii, Francji, Katalonii i Włoch. Następne zawody w tegorocznym kalendarzu to GP Holandii 28 czerwca.

W Hiszpanii zakażenie koronawirusem wykryto u około 190 tys. osób, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi prawie 20 tys.(PAP)

an/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama