Korea - Holandia 4-3 po dogrywce w hokejowych MŚ w Krynicy

Korea pokonała Holendrów 4-3 po dogrywce w hokejowych MŚ Dywizji I Grupy B w Krynicy-Zdroju. Polacy zmierzą się z Australią o godz. 20.

Holendrzy objęli prowadzenie już w 6. minucie wykorzystując pierwszą osłabienie liczebne rywali. Mieli przewagę, ale Korea niespodziewanie wyrównała w 14. minucie skutecznie kończąc kontrę w osłabieniu. Stuprocentowej okazji nie wykorzystał Sangwoo Sin, strzelając z 2 metrów ponad pustą bramką. Mimo tego Koreańczycy zjeżdżali na pierwszą przerwę prowadząc 2-1, bo 41 sekund przed końcem pierwszej tercji Kisung Kim miał dużo czasu, żeby znaleźć dziurę pod pachą bramkarza.

Podobnie, jak w meczu z Polską, w drugiej tercji Holendrzy złapali zadyszkę i zaczęła rosnąć przewaga Azjatów. W 23. minucie Yuwon Lee nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dziesięć minut później Holendrów uratowała poprzeczka, ale po chwili Geunho Kim trafił w "okienko" i było 3-1.

Kontaktowego gola dla "Oranje" po koronkowej akcji czwartego ataku zdobył w 44. minucie Anthony Demelinne. Ten sam napastnik doprowadził do remisu dziewięć minut przed końcem trzeciej tercji. Holandia atakowała, ale gdy nadziała się na kontrę, Bjorn Willemse mógł już tylko faulować. Koreańczycy założyli zamek, lecz rywalom udało się dotrwać do syreny.

W 4. minucie dogrywki Won Jung Kim z bliska na raty pokonał holenderskiego bramkarza i Azjaci żywiołowo fetowali zwycięstwo, dzięki któremu w sobotę, ostatnim dniu turnieju zagrają z naszą reprezentacją o awans do Grupy A.

W pierwszym meczu Litwini przegrali z Rumunią po bardzo zaciętym pojedynku 5-6. Przy stanie 3-3 dwa gole dla Litwy krótko przed końcem drugiej i na początku trzeciej tercji zdobył Darius Pliskauskas. Jednak Rumuni odrobili z nawiązką dwubramkową stratę pomiędzy 57. a 59. minutą i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznych mistrzostwach.

Mirosław Ząbkiewicz, Krynica-Zdrój

Wyniki 4. serii:

Holandia - Korea 3-4 po dogrywce (1-2, 0-1, 2-0, 0-1)

Bramki: 1-0 Mitch Bruijsten (5.09 w przewadze), 1-1 Yongjun Lee (w osłabieniu), 1-2 Kisung Kim (19.19), 1-3 Geunho Kim (32.47), 2-3 Anthony Demelinne (43.30), 3-3 Anthony Demelinne (51.03 w przewadze), 3-4 Won Jung Kim (63.39).

Strzały: 29-36. Kary: 10-10 min.

Litwa - Rumunia 5-6 (3-1, 1-2, 1-3)

Bramki: 0-1 Attila Goga (6.12), 1-1 Nerijus Alisauskas (11.50 w przewadze), 2-1 Aivaras Bendzius (12.51), 3-1 Mindaugas Kieras (17.23), 3-2 Jewgienij Pysarenko (25.57 w osłabieniu), 3-3 Otto Biro (33.25), 4-3 Darius Pliskauskas (39.41), 5-3 Darius Pliskauskas (41.03), 5-4 Ede Mihaly (56.14 w przewadze), 5-5 Istvan Nagy (56.28), 5-6 Istvan Nagy (58.13).

Strzały: 33-42. Kary: 8-10 min.