Reklama

Reklama

Koń wyścigowy królowej Elżbiety II na dopingu

To nie żart. Koń wyścigowy należący do brytyjskiej królowej został przyłapany na dopingu.

Test wykonany u pięcioletniej klaczy Estimate, która w ubiegłym roku wygrała prestiżowy wyścig Ascot Gold Cup, wykazał stosowanie morfiny.  

W komunikacie wydanym przez Pałac Buckingham napisano, że według wstępnych ustaleń morfina miała znaleźć się w organizmie Estimate wskutek spożycia skażonej paszy.

Doradca królowej ds. koni wyścigowych John Warren powiedział, że zajmujący się trenowaniem Estimate Michael Stoute ściśle współpracuje z firmą badającą, jak pasza może zostać skażona zanim trafi do stajni.

Dodał, że Elżbieta II "została poinformowana o zaistniałej sytuacji".

Reklama

Estimate w tegorocznej edycji Ascot Gold Cup zajęła drugie miejsce.

To nie pierwszy przypadek, gdy koń należący do brytyjskiej królowej został przyłapany na dopingu. Podobny incydent miał miejsce w 2009 roku, gdy niedozwolone środki wykryto u sześcioletniego Moonlit Path.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama