Reklama

Reklama

Kojonkoski zdecydował się na nowe wiązania

W poniedziałek norwescy skoczkowie otrzymali nowe wiązania, których używa Simon Ammann, i już testują je na treningu w Kuopio. Trener Mika Kojonkoski uważa, że mogą one zadecydować o wynikach mistrzostw świata w lotach narciarskich.

"Oczywiście jest to dla nas nowe doświadczenie, lecz faktem jest, że te wiązania okazują się skuteczne. Wiadomo, że pomogły już innym skoczkom, dlatego się na nie zdecydowaliśmy. Jeżeli stosujący je osiągali dłuższe skoki, to powinno tak być również w przypadku Norwegów. Myślę, że moi zawodnicy przyzwyczają się do nich na tyle szybko, aby mogli ich użyć w mistrzostwach świata w Planicy" - powiedział Kojonkoski norweskiemu dziennikowi Verdens Gang.

Kojonkoski otrzymał już szczegółowe informacje na temat nowych wiązań. Ich wynalazca, były fiński skoczek narciarski Ilkka Tuomikoski, wyjaśnił trenerowi norweskiej ekipy, dlaczego dzięki ich zastosowaniu zawodnicy oddają dłuższe skoki.

Reklama

Przed ostatnimi konkursami w Lahti nowe wiązania miał testować Adam Małysz, ale zostały one skradzione. Mistrzostwa w lotach w Planicy odbędą się w dniach 19-21 marca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne