Reklama

Reklama

Klubowy PE w hokeju na trawie - Grunwald - Bohemians 7:1

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali w duńskim Lyngby Bohemians Praga 7:1 (4:1) w kolejnym spotkaniu halowego Klubowego Pucharu Europy drugiej dywizji. Mistrzowie Polski są już blisko powrotu do elity.

Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Tomasz Marcinkowski - dwie (3, 9), Waldemar Rataj (4), Michał Poltaszewski (5), Tomasz Dutkiewicz (23-krótki róg), Karol Majchrzak (24), Maciej Wejerowski (33).

Reklama

Podopieczni Jerzego Wybieralskiego w Lyngby wygrali już cztery spotkania. Zwycięstwo nad Bohemiansem przyszło dość gładko, bowiem już po dziewięciu minutach poznaniacy prowadzili 4:0.

W niedzielę w wojskowi zmierzą się z Olimpiją Kolos-Sekwoja Winnica. Do klubowej elity Europy, czyli tzw. pierwszej dywizji, awansują dwa najlepsze zespoły z duńskiego turnieju. Grunwald w ostatnim spotkaniu może pozwolić sobie nawet na kilkubramkową porażkę.

W halowym Klubowym PE obowiązuje punktacja jak w Lidze Mistrzów na otwartych boiskach - za zwycięstwo przyznaje się pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą porażkę nie przyznaje się punktów.

Wyniki:

o miejsca 1-4

Olimpija Kolos-Sekwoja Winnica - Inverlith HC 5:4 (3:2)

Grunwald Poznań - Bohemians Praga 7:1 (4:1)

tabela

                          m  pkt bramki

1. Grunwald               2  10  13-5

2. Olimpija Kolos-Sekwoja 2   5   5-8

3. Bohemians              2   5   5-7

4. Inverlith HC           2   2   6-9

Dowiedz się więcej na temat: Grunwald Poznań | hokej na trawie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje