Reklama

Reklama

Klub golfowy w Auguście przekaże dwa miliony dolarów na walkę z koronawirusem

Klub golfowy w Auguście w USA, organizator jednego z turniejów wielkoszlemowych, który w tym roku został przełożony z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa, przekaże dwa miliony dolarów na walkę z pandemią.

Zwycięstwo w turnieju US Masters w Auguście i założenie słynnej zielonej marynarki jest marzeniem każdego golfisty. To jedyna wielkoszlemowa impreza, która odbywa się niezmiennie w tym samym miejscu.

W tym roku zaplanowana była na 9-12 kwietnia, ale podobnie jak późniejsze PGA Championship w San Francisco (14-17 maja) i US Open w Nowym Jorku (18-21 czerwca) została odwołana. Nie wyznaczono jeszcze jej nowego terminu.

Klub golfowy poinformował, że milion dolarów przekaże uniwersytetowi w Auguście z przeznaczeniem na przeprowadzenie testów wykrywających koronawirusa, a druga połowa ofiarowanej sumy trafi do niedawno uruchomionego miejscowego funduszu reagowania kryzysowego.

Reklama

W USA koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Zakażonych jest już ponad 160 tys. osób, a trzy tysiące zmarły.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje