Reklama

Reklama

Kliczko: Adamek jest dużo lepszy niż Haye

Witalij Kliczko na konferencji prasowej promującej jego walkę z Tomaszem Adamkiem stwierdził, że Polak jest dużo lepszym pięściarzem niż brytyjski mistrz świata federacji WBA David Haye.

Witalij Kliczko (42-2, 39 KO), który 10 września we Wrocławiu skrzyżuje rękawice z Tomaszem Adamkiem (44-1, 28 KO), swojego najbliższego przeciwnika ocenia wyżej niż Davida Haye'a (25-1, 23 KO).

Zdaniem 39-letniego mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej, polski pięściarz jest dużo lepszym zawodnikiem niż Brytyjczyk, który 2 lipca w Hamburgu zmierzy się z młodszym Kliczką, 35-letnim Władimirem (55-3, 49 KO).

- Światową sławę David Haye zyskał nie dzięki swoim walkom, ale przez głośne wypowiedzi i niecenzuralne słowa, w krórych nie przebiera, wyrażając się na temat swoich rywali. Tomasz Adamek jest o wiele lepszy niż Haye. Nie jest tak wygadany jak David, ale wywalczone przez niego tytuły mówią same za siebie - tłumaczy starszy z braci Kliczków.

Reklama

Zarówno lipcowy pojedynek unifikacyjny w Niemczech (Władimir Kliczko to mistrz świata IBF, IBO i WBO, do Haye'a należy tytuł WBA), jak i wrześniowe starcie w stolicy Dolnego Śląska odbędą się na stadionach piłkarskich. W Hamburgu ukraińsko-brytyjską konfrontację na Imtech Arenie będzie mogło śledzić około 57 tysięcy widzów, a we Wrocławiu około 45 tysięcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama