Reklama

Reklama

Kibice Borussii Dortmund planują bojkot meczu

Niemieccy fani zapowiedzieli bojkot meczu Borussii Dortmund, najbardziej "polskiego" klubu w niemieckiej Bundeslidze. W jej barwach występuje Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Jakub Błaszczykowski. Powodem protestu jest zbyt wysoka cena biletów.

Po raz pierwszy kibice mieliby się nie pojawić na trybunach w meczu 4. kolejki z Schalke Gelsenkirchen. Spotkaniu ważnym, bo derbowym. Gdyby bojkot udał się w stu procentach, na stadionie Signal Iduna Park pozostałoby wolnych ponad 80 tysięcy miejsc!

Wejściówki podrożały w porównaniu do zeszłego sezonu średnio o osiem euro. To według fanów zbyt dużo.

"Nie chcemy zbojkotować jednego spotkania, a rozpocząć ogólnonarodową akcję. Mamy nadzieję, że poruszymy innych kibiców i dołączą do nas. Chcemy dać sygnał klubom, że tak dalej być nie może. Kochamy Bundesligę, ale nie za wszelką cenę" - podkreślił przedstawiciel fanów Marc Quambusch.

Reklama

Niemieccy miłośnicy piłki nożnej obawiają się, że dojdzie do sytuacji jaka ma miejsce w Anglii. Młodsi kibice nie mogą sobie, ze względu na cenę biletu, pozwolić na dopingowanie swojego zespołu z trybun.

"Piłka nożna żyje dzięki fanom i to nie tylko tym, których stać na to, by zapłacić każdą cenę za wejście na stadion. Cierpi na tym nie tylko sama drużyna, ale i atmosfera. W końcu to też powinno być w interesie klubu" - powiedział Quambusch.

Dowiedz się więcej na temat: dortmund | kibice | bojkot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje