Reklama

Reklama

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Jedna z najpopularniejszych polskich siatkarek. Katarzyna Skowrońska - Dolata zachwyca kibiców swoją grą, a także urodą.

Głośno o "Skowronku", ale także o innych polskich siatkarkach, zrobiło się w 2003 roku, kiedy to Polki zdobyły tytuł mistrzyń Europy. Dwa lata później w Chorwacji biało-czerwone udowodniły, że złoto ME nie było przypadkiem i znów okazały się najlepsze na Starym Kontynencie. Dla Skowrońskiej są to jak do tej pory największe sukcesy na arenie międzynarodowej.

Skowrońska i jej koleżanki z reprezentacji marzyły, żeby wreszcie zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich. Przepustki do Pekinu polskie siatkarki wywalczyły w Japonii. Podopieczne Marco Bonitty zgodnie twierdzą, że na olimpiadzie nie chcą tylko wystąpić, a będą chciały powalczyć o medal. Trzymamy kciuki, żeby im się to udało.

Reklama

Skowrońską, podobnie jak Małgorzatę Glinkę, dla siatkówki odkrył trener Skry Warszawa Teofil Czerwiński. Siatkarskie umiejętności szlifowała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Z SMS-u trafiła do Dantera AZS AWF Poznań, gdzie szybko stała się podstawową zawodniczką. W 2003 roku podpisała kontrakt z Naftą Gaz Piła. Dwa lata później przeniosła się do Włoch. Najpierw broniła barw Minetti Infoplus Vicenza, następnie Sant'Orsola Asystel Novara, a w 2008 roku przyjęła ofertę mistrza Włoch Scavolini Pesaro. Z powodzeniem występuje na pozycji środkowej i atakującej.

Katarzyna Skowrońska - Dolata

ur. 30.06.1983 roku w Warszawie

Klub: Scavolini Pesaro (Włochy)

Wzrost: 189 cm Waga: 73 kg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL