Reklama

Reklama

Katarzyna Gajgał

Katarzyna Gajgał znalazła uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski siatkarek Marco Bonitty i pojedzie na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

Po raz pierwszy dostała powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski od Andrzeja Niemczyka w 2003 roku. Jednak rywalizacja w kadrze na pozycji środkowej była wówczas ogromna i trudno było jej się przebić do składu. Trafiła do kadry B z którą zdobyła srebrny medal na Uniwersjadzie w Izmirze (2005).

Drugą szansę na grę w biało-czerwonych barwach otrzymała od Marco Bonitty. Włoski trener biało-czerwonych zabrał ją na turniej kwalifikacyjny do Halle, gdzie zanotowała swój debiut w reprezentacji. W Niemczech biało-czerwone awansu na olimpiadę nie wywalczyły (porażka z Rosją w finale 2:3). Przepustki do Pekinu polskie siatkarki zdobyły na turnieju interkontynentalnym w Japonii.

Reklama

Do igrzysk kadra przygotowywała się w Szczyrku. Z czwórki środkowych, pewna wyjazdu do Pekinu była Maria Liktoras. O pozostałe dwa miejsca rywalizowały Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek i Gajgał. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszły dwie ostatnie.

Od 1999 roku Gajgał jest zawodniczką BKS Aluprof Bielsko-Biała. Z tym klubem zdobyła mistrzostwo Polski (2003) i dwukrotnie wygrała Puchar Polski (2004, 2006).

Katarzyna Gajgał

ur. 21.09.1981 roku w Dębicy

Klub: BKS Aluprof Bielsko-Biała

Wzrost: 190 cm Waga: 86 kg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL