Reklama

Reklama

Kamil Stoch Sportowcem Roku w plebiscycie RMF FM i Interii!

Kamil Stoch Sportowcem Roku w plebiscycie RMF FM i Interii! Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi wygrał zdecydowanie otrzymując ponad 41 procent głosów!

Rok 2014 był nadspodziewanie obfity w sukcesy polskich sportowców, ale Kamil Stoch zdystansował wszystkich!

Dwa złote medal zdobyte przez naszego skoczka na igrzyska olimpijskich w Soczi to historyczne osiągnięcie. Na dodatek sympatyczny zawodnik potwierdził dominację zdobywając Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niezwykłe dokonania Stocha zostały docenione przez słuchaczy RMF FM i użytkowników Interii. Nasz mistrz olimpijski otrzymał 41.44 procent głosów w plebiscycie na Sportowca Roku.

Reklama

Stoch wygrał zdecydowanie. Na drugiego w zestawieniu siatkarza Mariusza Wlazłego, który poprowadził "Biało-czerwonych" do mistrzostwa świata, swój głos oddało 23.36 procent.

Wszyscy pamiętamy okoliczności w jakich Justyna Kowalczyk sięgnęła po złoto na igrzyskach w Soczi w swojej koronnej konkurencji, czyli biegu na 10 km techniką klasyczną. Mimo poważnej kontuzji stopy podopieczna Aleksandra Wierietielnego zostawiła w tyle konkurencję. Ten wyczyn zaowocował miejscem na najniższym stopniu podium w plebiscycie RMF i Interii. Justyna Kowalczyk zebrała 7.88 procent głosów.

Sportowca Roku 2014 w Plebiscycie RMF FM i Interii wybraliście głosując na swoich faworytów w naszej sondzie. Wśród nominowanych było 13 największych gwiazd naszego sportu w minionym roku.

Nominacje w naszym Plebiscycie na Sportowca Roku 2014 uzyskało dziewięcioro zwycięzców plebiscytów na Sportowca Miesiąca, które ogłaszaliśmy w minionym roku (niektórzy sportowcy zwyciężali dwukrotnie): Marcin Gortat, Łukasz Kubot, Rafał Majka, Arkadiusz Milik, Rafał Sonik, Kamil Stoch, Jan Szymański, Mariusz Wlazły i Anita Włodarczyk. Powiększyliśmy to grono, bo wśród nominowanych do tytułu Sportowca Roku 2014 nie mogło zabraknąć także: Zbigniewa Bródki, Justyny Kowalczyk, Michała Kwiatkowskiego i Roberta Lewandowskiego.

Wyniki plebiscytu na Sportowca Roku RMF FM i Interii:

1. Kamil Stoch (skoki narciarskie) - 41.44 procent głosów

2. Mariusz Wlazły (siatkówka) - 23.36

3. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie) - 7.88

4. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie) - 6.8

5. Rafał Sonik (sporty motorowe) - 3.82

6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo) 3.64

7. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) - 3.3

8. Arkadiusz Milik (piłka nożna) - 2.78

9. Rafał Majka (kolarstwo) - 2.59

10. Robert Lewandowski (piłka nożna) - 2.44

11. Marcin Gortat (koszykówka) - 1.3

12. Łukasz Kubot (tenis) 0.35

13. Jan Szymański (łyżwiarstwo szybkie) - 0.3

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama