Reklama

Reklama

Kamil Stoch błysnął wielką formą w kwalifikacjach

Trzech reprezentantów Polski Kamil Stoch, Maciej Kot i Stefan Hula wystąpi w trzecim konkursie 60. Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. W kwalifikacjach najlepszy był Kamil Stoch po lądowaniu na 126 m. W pierwszej serii rywalem Polaka będzie Austriak Andreas Kofler.

Stoch wygrał kwalifikacje uzyskując 126 m. W pierwszej serii - rozgrywanej systemem KO - rywalem Polaka będzie lider klasyfikacji generalnej PŚ i wicelider TCS Austriak Andreas Kofler, który zrezygnował ze startu we wtorek.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Niemiec Maximilian Mechler - 126,5 m, a trzecie jego rodak Severin Freund - 124,5 m. Lider cyklu po dwóch konkursach Austriak Gregor Schlierenzauer był czwarty - 126,5 m.

Obok Stocha w konkursie wystąpi dwóch Polaków. Maciej Kot, który po lądowaniu na 119. m został sklasyfikowany na 16. pozycji i Stefan Hula - 115 m (38.). Awansu nie wywalczyli Piotr Żyła - 108,5 m (59. pozycja) i Aleksander Zniszczoł - 106 m (63.).

Reklama

W środę w pierwszej serii rywalem Kota będzie Austriak David Unterberger, a Huli - czterokrotny mistrz olimpijski Szwajcar Simon Ammann.

Wśród zawodników, którzy musieli startować w kwalifikacjach, gdyż nie mieli pewnego miejsca w konkursie głównym, najlepiej wypadł Mechler, drugi rezultat - 122,5 m miał Norweg Rune Velta, a trzecie Austriak David Zauner - 121,5 m.

Po zawodach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen w klasyfikacji TCS Schlierenzauer wyprzedza

o 22,2 pkt Koflera oraz o 25,5 Japończyka Daiki Ito. Kamil Stoch jest dziewiąty i traci do lidera 68,7 pkt.

Dzięki dwóm wygranym konkursom w tegorocznej edycji Schlierenzauer, mając siedem turniejowych zwycięstw w TCS, awansował na czwarte miejsce listy wszech czasów imprezy, które dzieli z Finem Mattim Nykaenenem. W klasyfikacji tej prowadzą Norweg Bjoern Wirkola i Jens Weissflog (NRD/Niemcy) - po 10, przed Finem Janne Ahonenem - 9.

Lista startowa 1. serii konkursu w Innsbrucku:

Jakub Janda (Czechy) - Denis Korniłow (Rosja)

Stephan Hocke (Niemcy) - Yuta Watase (Japonia)

Keneth Ganges (Norwegia) - Bjoern-Einar Romoeren (Norwegia)

Janne Happonen (Finlandia) - Lukas Hlava (Czechy)

Daiki Ito (Japonia) - Richard Freitag (Niemcy)

Michael Hayboeck (Austria) - Anton Kaliniczenko (Rosja)

Jurij Tepes (Słowenia) - Wolfgang Loitzl (Austria)

Mitja Meznar (Słowenia) - Martin Koch (Austria)

Vegard Sklett (Norwegia) - Anssi Koivuranta (Finlandia)

David Unterberger (Austria) - Maciej Kot (Polska)

Jan Matura (Czechy) - Jernej Damjan (Słowenia)

Take Takeuchi (Japonia) - Noriaki Kasai (Japonia)

Stefan Hula (Polska) - Simon Ammann (Szwajcaria)

Mackenzie Boyd-Clowes (Kanada) - Peter Prevc (Słowenia)

Dmitrij Wassiliew (Rosja) - Michael Neumayer (Niemcy)

Kenshiro Ito (Japonia) - David Zauner (Austria)

Matti Hautamaeki (Finlandia) - Thomas Morgenstern (Austria)

Sebastian Colloredo (Włochy) - Robert Kranjec (Słowenia)

Atle Pedersen (Norwegia) - Rune Velta (Norwegia)

Lukas Mueller (Austria) - Roman Koudelka (Czechy)

Johan Remen Evensen (Norwegia) - Andres Bardal (Norwegia)

Andrea Morassi (Włochy) - Gregor Schlierenzauer (Austria)

Junshiro Kobayashi (Japonia) - Severin Freund (Niemcy)

Manuel Fettner (Austria) - Maximilian Mechler (Niemcy)

Andreas Kofler (Austria) - Kamil Stoch (Polska)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje