Reklama

Reklama

Kajetan Kajetanowicz ósmy raz najszybszy na Karowej

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC) ósmy raz w ostatnich dziewięciu startach wygrał w sobotę Kryterium Karowa, kultowy odcinek specjalny rozgrywanej w Warszawie imprezy kończącej krajowy sezon rajdowy.

Zwycięzca przejechał Karową, której wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji Rajdu Barbórka, w czasie 2.11,724. Drugie miejsce zajął Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), który był wolniejszy od trzykrotnego mistrza Europy i wicemistrza świata w kategorii WRC2 o 0,766 s.

Na trzeciej pozycji uplasował się rajdowy mistrz Polski z 2014 roku Wojciech Chuchała (Skoda Fabia R5), który stracił do zwycięzcy 3,240 s.  

"To wspaniałe uczucie, jak zawsze. Nie jestem tak wjeżdżony w WRC jak byłem w ubiegłym roku. W tym roku przed startem postanowiłem zadedykować wynik mojemu synowi, który narodzi się w przyszłym roku. Barbórka to dla nas zawsze duże wydarzenie, choć kosztuje nas bardzo dużo - i nie myślę tylko o finansach. Dziękuję kibicom, partnerom, wszystkim w zespole, Maćkowi, który mnie dzisiaj raz wyratował z opresji" - powiedział Kajetanowicz po zakończeniu przejazdu.

Reklama

Triumfator Karowej w sobotę zwyciężył także, już po raz siódmy w karierze, w Rajdzie Barbórka, w programie którego było sześć odcinków specjalnych.

Rajdowy sezon 2018 został oficjalnie zakończony. Pierwszą imprezą RSMP w przyszłym roku będzie w dniach 17-19 kwietnia Rajd Świdnicki-Krause.

Czołówka Kryterium Karowa 2019:

 1. Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta WRC)      2.11,724

 2. Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5)        strata 0,766 s

 3. Wojciech Chuchała (Skoda Fabia R5)             3,240

 4. Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo X)     3,714

 5. Tomasz Kuchar (Peugeot 208 RX)                 5,257

 6. Jari Huttunen (Finlandia/Hyundai i20 R5)       5,422

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL