Reklama

Reklama

Kajakarstwo: Polska czwórka kobieca zdobyła wicemistrzostwo świata

​Nasza kobieca czwórka kajakowa zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Moskwie na dystansie 500 m.

Polki płynęły w składzie: Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów), Karolina Naja (AZS AWF Gorzw Wlkp.) i Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz).

Reklama

Polki przegrały o 0,7 s z Węgierkami, w składzie Gabriella Szabo, Danuta Kozak, Anna Karasz, Ninetta Vad. Brąz wywalczyły Białorusinki.

Tuż za podium uplasowały się Bruska i Górna (obie Zawisza Bydgoszcz). Zwyciężyły Dunki Emma Aastrand Joergensen i Henriette Engel Hansen. Do medalu Polkom zabrakło ponad pięć sekund.

Emocjonująca końcówkę oglądali kibice w innym wyścigu na 1000 m, z udziałem Kaczora (Warta Poznań). Polak mozolnie odrabiał straty, a na finiszu zabrakło mu ledwie pół sekundy do trzeciego Węgra Attily Vajdy. Ostatecznie zajął piąte miejsce. Wygrał Niemiec Sebastian Brendel, przed Czechem Martinem Fuksą.

W C-4 triumfowali Rosjanie, zaś "Biało-czerwoni", płynący w składzie: Piotr Kuleta (AZS PO Opole), Marcin Grzybowski (Posnania Poznań), Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) i Vincent Słomiński (Stomil Poznań), sklasyfikowani na ósmej pozycji. Wyprzedzili tylko kanadyjkarzy z Ukrainy.

Na drugich lokatach w finałach "B" uplasowali się Rafał Rosolski (UKS Dojlidy Białystok) K-1 na 1000 m (Anna Włosik z KKW 29 Kraków była piąta) oraz Kamiński i Michał Kudła (Posnania) w C-2 na dwa razy krótszym dystansie.

Mistrzostwa odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje. W sobotę rywalizować będą jeszcze Włosik i Rafał Maroń (Zawisza Bydgoszcz) w K-1, a także Grzybowski w C-1 - wszyscy na 5000 m.

Wyniki:

kobiety:

K-4 500 m

1. Węgry                                                        1.28,219

2. Polska                                                       1.28,942

 (Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja, Beata Mikołajczyk)

3. Białoruś                                                     1.29,585

K-1 1000 m

1. Teneale Hatton (Nowa Zelandia)                               3.49,423

2. Tamara Csipes (Węgry)                                        3.49,474

3. Dalma Ruzicic-Benedek (Serbia)                               3.49,780

finał B

5. Anna Włosik (Polska)                                         4.09,827

K-2 1000 m

1. Emma Aastrand Joergensen, Henriette Engel Hansen (Dania)     3.33,784

2. Sofija Jurczanka, Aleksandra Griszina (Białoruś)             3.35,818

3. Erika Medveczky, Aliz Sarudi (Węgry)                         3.35,949

4. Joanna Bruska, Aleksandra Górna (Polska)                     3.41,417

K-1 5000 m:

1. Louisa Sawers (W. Brytania)                                 23.10,957

2. Maryna Litwinczuk (Białoruś)                                23.15,158

3. Renata Csay (Węgry)                                         23.21,060

...

13. Anna Włosik (Polska)                                       24.14,470

mężczyźni:

C-2 500 m

1. Aleksiej Korowaszkow, Iwan Sztyl (Rosja)                     1.35,829

2. Liviu Alexandru Lazad Dumitrescu, Victor Mihalachi (Rumunia) 1.38,381

3. Serguey Torres Madrigal, Rolexis Baez Avilla (Kuba)          1.39,385

finał B

2. Mateusz Kamiński, Michał Kudła (Polska)                      1.41,486

K-1 1000 m

1. Josef Dostal (Czechy)                                        3.25,092

2. Miroslav Kirczew (Bułgaria)                                  3.26,409

3. Rene Holten Poulsen (Dania)                                  3.26,482

finał B

2. Rafał Rosolski (Polska)                                      3.28,608

C-1 1000 m

1. Sebastian Brendel (Niemcy)                                   3.44,578

2. Martin Fuksa (Czechy)                                        3.48,180

3. Atilla Vajda (Węgry)                                         3.49,296

...

5. Tomasz Kaczor (Polska)                                       3.49,796

K-2 1000 m

1. Erik Vlcek, Juraj Tarr (Słowacja)                            3.08,784

2. Kenny Wallace, Lachlan Tame (Australia)                      3.09,637

3. Marko Tomicevic, Vladimir Torubarov (Serbia)                 3.09,857

C-4 1000 m

1. Rosja                                                        3.10,701

2. Białoruś                                                     3.13,420

3. Węgry                                                        3.13,498

...

8. Polska                                                       3.16,981

(Piotr Kuleta, Marcin Grzybowski, Mateusz Kamiński, Vincent Słomiński)

C-1 5000 m:

1. Sebastian Brendel (Niemcy)                                  23.09,973

2. Attila Vajda (Węgry)                                        23.11,057

3. Paweł Pietrow (Rosja)                                       23.18,224

...

7. Marcin Grzybowski (Polska)                                  24.03,884

K-1 5000 m:

1. Kenny Wallace (Australia)                                   20.12,981

2. Max Hoff (Niemcy)                                           20.14,004

3. Cyrille Carre (Francja)                                     20.14,562 ...

17. Rafał Maroń (Polska)                                       21.26,909

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje